Віктор Петров: Справжній лікар має бути успішним

Віктор Петров: Справжній лікар має бути успішним

  «Я став інфекціоністом, тому що завжди вірив, що людство загине не від якогось катаклізму, а нас знищить маленький вірус, який не піддаватиметься лікуванню. Віруси й бактерії сильніші за нас, бо їх більше», - розповідає лікар Віктор Петров. Сьогодні він відомий міський інфекціоніст, сімейний лікар, загальна кількість пацієнтів якого становить близько 5 тисяч. Розумний, молодий, амбіційний, справедливий і завжди усміхнений – приблизно так охарактеризовують Петрова його пацієнти. За десятки років у лікаря накопилося чимало кумедних історій, але ще більше – слів вдячності від тих, кому він допоміг і досі допомагає. 
Індус Харікрішна: Два роки на Закарпатті були дуже класними

Індус Харікрішна: Два роки на Закарпатті були дуже класними

«Я дуже люблю вареники з картоплею та млинці з сиром і яблуками. Я вмію це приготувати, але вареники не вмію склеювати (Усміхається – Авт.), купую готові, а млинці можу зробити. З індійських страв тут готую рис, суп, овочі», - розповідає про свої кулінарні вподобання Нараяна Свамі Харікрішна з Індії. Другий рік поспіль він живе в Ужгороді, і сьогодні вільно розмовляє українською, якої навчився у побуті – під час спілкування з моделями, яких фотографує. Більшість закарпатців знають його саме завдяки світлинам, які він робить майстерно, вкладаючи у кожну фотосесію оригінальний задум і відповідний настрій. Цей хлопець захоплює наполегливістю, умінням розвивати власну справу за тисячі кілометрів від рідного дому. 
Співачка Маріанна Сухолова: Кожна людина має розкривати себе сама

Співачка Маріанна Сухолова: Кожна людина має розкривати себе сама

  «Я хотіла би змінити геть усе у музичному просторі Закарпаття», - розповідає співачка, викладач естрадного вокалу Ужгородського коледжу культури і мистецтв, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України, дипломат, аташе з питань культури в Європі Маріанна Сухолова. Причин для таких слів у неї чимало. Не з розповідей колег, а з власного досвіду ця тендітна жінка знає, як влаштовувати концерти за власний рахунок і шукати спонсорів. Зате витрачені зусилля їй компенсовуються гучними аплодисментами і вдячними студентами, які завдяки Маріанні мають змогу практикуватися безпосередньо на сцені.
Композитор Віктор Теличко: Музика – це вібрації  Всесвіту

Композитор Віктор Теличко: Музика – це вібрації Всесвіту

  «Наш Всесвіт – це суцільні вібрації, починаючи від рентгенівських променів і закінчуючи інфразвуком, а потім переходячи до вібрацій ще менш помітних. Що таке доба? – Це коливання день-ніч. Що таке пора року? – Це ще повільніше коливання… Ми всі постійно знаходимося в неосяжному просторі вібрацій різної частоти, тривалості, сили, з яких митець обирає потрібні йому саме для данного твору», - розмірковує про сутність музики композитор Віктор Теличко. Його життя теж є чималою частиною академічної музики, якій присвятив понад 30 років свого життя. Сьогодні ProZak пропонує вам розмову з тим, хто народжує музику і навчає інших робити її досконалою.   
Дівочий творчий стартап: Мар’яна Сурма

Дівочий творчий стартап: Мар’яна Сурма

ProZak.info і далі готує серію матеріалів про молодих закарпаток, які самі себе зробили, розпочали власну творчу справу й показують, як можна жити справді якісно. Про секрети стартапу, бюджет, креатив, пошук ідей і власну нішу — у натхненній історії Мар’яни Сурми.
Катерина Бабкіна: Щастя – це коли все хочеш і все можеш

Катерина Бабкіна: Щастя – це коли все хочеш і все можеш

  «Я просто все хочу, тому дуже багато працюю», - розповідає про свою гіперактивність відома письменниця Катерина Бабкіна. Минулого тижня вона привезла до Ужгорода нову книгу «Щасливі голі люди». Презентує її у багатьох українських містах, а також за кордоном. Перебуваючи в турі, встигає писати статті для різних видань, реалізовувати благодійні проекти. Наразі займається організацією екскурсій для дітей особливими потребами, готує волонтерів для роботи з ними. Також продовжує флешмоб «Шапочка і мільйон на Таблеточки». Крім цього, читає 200 книг за рік у рамках «Bookchallenge_ua». 
Мирослав Гончарук-Хомин: Мої вірші дописуються в Ужгороді

Мирослав Гончарук-Хомин: Мої вірші дописуються в Ужгороді

  «Я хочу не «провтикати» кожен зі своїх моментів, який у мене є, хочу впіймати кожен такий момент, а якщо не вийде піймати цей, то наступний», - ці слова частково пояснюють усе те, що робить нині стоматолог, поет, музикант Мирослав Гончарук-Хомин. Він ділить себе на практику, науку, творчість, і всюди його вистачає. При цьому не вважає себе зацикленим на самореалізації, бо переконаний: кожної миті можна робити щось приємне, корисне для інших і не витрачати час задарма. 
Закарпатець Степан Сербайло: 38 років у великому тенісі

Закарпатець Степан Сербайло: 38 років у великому тенісі

  Щоб виконати норматив майстра спорту, треба було протягом року обіграти 6 із 50 кращих гравців Радянського Союзу, розповідає майстер спорту з тенісу Степан Сербайло. У часи СРСР чимало закарпатців вболівало за нього на кортах. Пригадують вони, очевидно, й виступ Степана на Чемпіонаті СРСР, котрий у 1988 році проводився в Ужгороді. Тоді ще в області була справжня школа цього виду спорту, яку на гідному рівні представляли Йосип Крочко та Степан Сербайло. Сьогодні на Закарпатті великий теніс далеко не на тому рівні, а заслуги тенісиста Сербайла безпідставно нівелюють у його прагненні відродити цей вид спорту…
Творчий дівочий стартап: Іра Рацюк

Творчий дівочий стартап: Іра Рацюк

ProZak.info і далі готує серію матеріалів про молодих закарпаток, які самі себе зробили, розпочали власну творчу справу й показують, як можна жити справді якісно. Про секрети стартапу, бюджет, креатив, пошук ідей і власну нішу — в історії Іри Рацюк.
Ювеліри Кочути: У нашій справі є натхнення

Ювеліри Кочути: У нашій справі є натхнення

  «Ми не займаємося тиражуванням виробів. Щось просять повторити, але все одно не виходить зробити ідентично. Техніка одна і та ж, як і матеріал, а результат виходить щоразу іншим», - розповідає Юрій – найстарший із ювелірів родини Кочутів. На каблучках, кулонах, браслетах вони можуть відобразити гірські вершини, родині дерева, надписи з «Володаря перснів»... Вироби виходять кельтськими, середньовічними, ренесансними, тому нерідко здається, ніби все це було зроблено не сьогодні, а знайдено серед давнозабутих скарбів. Від прикрас так і відлунює легендою й таємницею...  
Смачна історія: homemade-солодощі від Блажівських

Смачна історія: homemade-солодощі від Блажівських

 Молоде ужгородське подружжя Олег та Анна Блажівські творять у себе вдома неймовірні смаколики, яких ви ніде не знайдете. Шоколад, цукерки з горіхів і сухофруктів, різні види печива, хлібці, халва, пастила, торти, тістечка — все дуже гарне, смачне, а головне — виключно з натуральних і якісних продуктів. Такі солодощі — це синтез користі, смаку та естетики.