• IMG_9812

    Мирослав Гончарук-Хомин: Мої вірші дописуються в Ужгороді

      «Я хочу не «провтикати» кожен зі своїх моментів, який у мене є, хочу впіймати кожен такий момент, а якщо не вийде піймати цей, то наступний», - ці слова частково пояснюють усе те, що робить нині стоматолог, поет, музикант Мирослав Гончарук-Хомин. Він ділить себе на практику, науку, творчість, і всюди його вистачає. При цьому не вважає себе зацикленим на самореалізації, бо переконаний: кожної миті можна робити щось приємне, корисне для інших і не витрачати час задарма. 

  • 11

    Закарпатець Степан Сербайло: 38 років у великому тенісі

      Щоб виконати норматив майстра спорту, треба було протягом року обіграти 6 із 50 кращих гравців Радянського Союзу, розповідає майстер спорту з тенісу Степан Сербайло. У часи СРСР чимало закарпатців вболівало за нього на кортах. Пригадують вони, очевидно, й виступ Степана на Чемпіонаті СРСР, котрий у 1988 році проводився в Ужгороді. Тоді ще в області була справжня школа цього виду спорту, яку на гідному рівні представляли Йосип Крочко та Степан Сербайло. Сьогодні на Закарпатті великий теніс далеко не на тому рівні, а заслуги тенісиста Сербайла безпідставно нівелюють у його прагненні відродити цей вид спорту…

  • Іра

    Творчий дівочий стартап: Іра Рацюк

    ProZak.info і далі готує серію матеріалів про молодих закарпаток, які самі себе зробили, розпочали власну творчу справу й показують, як можна жити справді якісно. Про секрети стартапу, бюджет, креатив, пошук ідей і власну нішу — в історії Іри Рацюк.

  • 12794359_988170537895566_3037663561865408401_n

    Ювеліри Кочути: У нашій справі є натхнення

      «Ми не займаємося тиражуванням виробів. Щось просять повторити, але все одно не виходить зробити ідентично. Техніка одна і та ж, як і матеріал, а результат виходить щоразу іншим», - розповідає Юрій – найстарший із ювелірів родини Кочутів. На каблучках, кулонах, браслетах вони можуть відобразити гірські вершини, родині дерева, надписи з «Володаря перснів»... Вироби виходять кельтськими, середньовічними, ренесансними, тому нерідко здається, ніби все це було зроблено не сьогодні, а знайдено серед давнозабутих скарбів. Від прикрас так і відлунює легендою й таємницею...  

Смачна історія: homemade-солодощі від Блажівських

Смачна історія: homemade-солодощі від Блажівських

 Молоде ужгородське подружжя Олег та Анна Блажівські творять у себе вдома неймовірні смаколики, яких ви ніде не знайдете. Шоколад, цукерки з горіхів і сухофруктів, різні види печива, хлібці, халва, пастила, торти, тістечка — все дуже гарне, смачне, а головне — виключно з натуральних і якісних продуктів. Такі солодощі — це синтез користі, смаку та естетики.
Саша Скребцова: затишний блог і стильний Instagram

Саша Скребцова: затишний блог і стильний Instagram

  Олександра Скребцова — стильна, освічена дівчина й багатогранна особистість. Разом із чоловіком Олександром Сливканичем вона відкрила самобутнє “Eat me Cafe” в Ужгороді, яке стало дуже популярним і улюбленим місцем багатьох. Відкриття закладу збіглося у часі з народженням доньки Соні. Саша поєднує материнство, ведення власної справи, гарно виглядає, випікає солодкі шедеври, а також надихає своїм неймовірним кулінарним блогом “Eat me” та дуже красивим профілем у Instagram. 
Олег Колесник: Ужгород перетворюється на великий смітник

Олег Колесник: Ужгород перетворюється на великий смітник

  «Ужгород колись був дуже зеленим, у ньому було чимало скверів, парків. Зелене будівництво у місті – давня традиція. Ужгород будувався як зелене місто. За останні десятки років ми бачимо, що зелені наснаження здають свої позиції забудові. Майже зникло озеленення однорічними рослинами. Немає клумб, квітників, газонів врешті-решт», - вважає кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри ботаніки Олег Колесник. Він один з тих, хто бачить руйнування міста зсередини, знає природні причини негараздів, які сьогодні спіткали Ужгород. 
Дівочий творчий стартап: Саша Федоришина

Дівочий творчий стартап: Саша Федоришина

  ProZak.info і далі готує серію матеріалів про молодих закарпаток, які самі себе зробили, розпочали власну творчу справу й показують, як можна жити справді якісно. Про секрети стартапу, бюджет, креатив, пошук ідей і власну нішу — в історії Саші Федоришиної.
Роман Пилип: Місія художника – дарувати людям світло, красу, гармонію

Роман Пилип: Місія художника – дарувати людям світло, красу, гармонію

  «Якби я не захопився цим, у мене би нічого не вийшло», - розповідає про дослідження закарпатської вишивки відомий художник, викладач Закарпатського художнього інституту Роман Пилип. Насправді ця теза стосується усього, чим сьогодні займається Роман, а робить він чимало: збирає унікальну вишивку, створює писанки за автентичними зразками, організовує цікаві мистецькі майстер-класи і виставки, а ще – малює історичну архітектуру Ужгорода і Львова. 
Віктор Ганущин: Я роблю улюблену справу все життя

Віктор Ганущин: Я роблю улюблену справу все життя

«В одній із подорожей я дуже хотів побачити вельвічію, був відносно близько до неї, але програма гіда не передбачала цього. Я не міг собі пробачити, що не побачу цю рослину, тому підговорив ще трьох осіб з групи поїхати зі мною. Ми найняли місцеву таратайку, проїхали 35 кілометрів по пустелі, щоб побачити це диво. Двоє моїх супутників так і не зрозуміли, у чому унікальність вельвічії. Вони жартували, що знімали не рослину, а те, як я радів побаченому», — розповідає біолог і мандрівник Віктор Ганущин. Подібних авантюр, на які йшов заради рослин чи тварин, було в його житті чимало.
Дівочий творчий стартап: Віка Іваницька

Дівочий творчий стартап: Віка Іваницька

  Prozak.info продовжує писати про закарпатських дівчат, які самі себе зробили, самотужки розпочали власну справу й показують, як можна жити справді якісно. Цього разу — історія Віки Іваницької, яка керує танцювальним клубом “Родем” в Ужгороді, розвиває соціальні танці в місті і створює домашню атмосферу у стінах танцювальної школи.
Лора Арт: У моїх колекціях немає звичайних речей

Лора Арт: У моїх колекціях немає звичайних речей

  Ужгородська дизайнерка Лариса Богдан створює власні колекції одягу приблизно з 12 років. З того часу її творчий доробок налічує понад тисячу найнесподіваніших моделей. Кожна з них неповторна поєднанням кольорів, аксесуарів, фактурою і, звісно ж, емоціями, які випромінює такий одяг. 
Столяр-інвалід Андрій Доніченко: «Функціонування руки я почав відновлювати тим, що ходив до церкви та хрестився»

Столяр-інвалід Андрій Доніченко: «Функціонування руки я почав відновлювати тим, що ходив до церкви та хрестився»

Андрій Доніченко – майстер від Бога, людина, якій довелося пройти важкий життєвий шлях, вистояти та продовжити улюблену справу з подвійним ентузіазмом. 
Військовий Денис Висоцький: Я відразу зрозумів, що піду на передову

Військовий Денис Висоцький: Я відразу зрозумів, що піду на передову

  «З хлопцями ми неодноразово обговорювали, що воюємо не за президента, не за парламент, ми воюємо саме за Україну. Там, як і тут, всіх бісить ота несправедливість у державі. Багато хто говорить мені: чого ви там сидите? Йдіть на Київ. Але як залишити передову? Якби люди хоч на мить побачили ту атмосферу, яка там панує, не говорили би так», — розповідає військовий Збройних сил України, який захищає державу у Щасті, Денис Висоцький. На війні він пробув понад півтора місяця. Сьогодні має 10 днів відпустки, під час яких приїхав на Закарпаття. Попереду — ще 9 місяців війни… 
Творчий дівочий стартап: Катя Брижань

Творчий дівочий стартап: Катя Брижань

   Prozak.info і далі готує серію матеріалів про молодих закарпаток, які самі себе зробили, розпочали власну творчу справу й показують, як можна жити справді якісно. Про секрети стартапу, бюджет, креатив, власну нішу в історії Каті Брижань.
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com