image

Балога і Москаль знову обмінялися «компліментами» через контрабанду

Телесюжет про контрабанду в Закарпатті мав резонанс і його прокоментували нардеп Віктор Балога та голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Віктор Балога, зокрема, натякнув, що відповідальність за контрабанду несе влада.

«Багатьох може шокувати це розслідування телеканалу 1+1, адже влада не один раз повторювала, що контрабанду на західних кордонах зупинено.

Але усе з точністю до навпаки. Її переведено на промислові масштаби і віддано під контроль криміналітету. Це можна зрозуміти навіть з журналістського розслідування програми "ТСН.Тиждень".

Як народний депутат, направлю звернення в усі компетентні органи з вимогою перевірити факти, наведені в цьому сюжеті, і відповідним чином відреагувати на те, що відбувається на Закарпатті. Адже коли ця влада піде, потрібно буде і справді проводити АТО, щоб зачистити регіон від криміналітету, якому влада надає найширше сприяння.

Сподіваюся, Президент України теж буде мати можливість ознайомитися з цим розслідуванням, а тому мають бути і політичні висновки з його боку. Якщо ж ні, то це дасть нам підстави вважати, що він теж в долі», -- написав Балога в соцмережах.

У свою чергу прес-служба Закарпатської обладмінстрації розповсюдила коментар Геннадія Москаля, який звинуватив в організації системи контрабанди в Закарпатті саме Віктора Балогу.

«Мені трішки незрозуміла позиція журналістів, які при підготовці серйозних матеріалів мають подавати об’єктивну інформацію, – зазначає Г.Москаль. – Як можна наводити обурливі факти про виділення прикордонних ділянок землі в приватні руки (це дійсно неприпустимо!) і не сказати жодного слова, що рішення сесій про виділення землі оскаржені в суді? Зараз іде процес повернення ділянок у державну власність, частину з них уже повернено.

І журналісти не могли про це не знати, але чомусь змовчали. Те, що такий псевдосенсаційний сюжет готується, було відомо ще на початку грудня. Про це відкрито заявляв, наприклад, нардеп Валерій Лунченко. В інтернет тоді потрапили навіть імена інтерв’юєрів, які мали розповісти про «жахливі речі» на кордоні (і ці люди дійсно були в сюжеті), а також сума, проплачена за роботу журналістів. То про яку об’єктивність може взагалі йти мова?

Той факт, що сюжет одразу підхопив Балога зі своїми кишеньковими ЗМІ, усе пояснює. Але хочу нагадати вельмишановному нардепу з Мукачева кілька важливих речей. Прикордонні ділянки на Берегівщині в приватну власність віддали в грудні 2014-го – березні 2015-го. Одразу після переведення на Закарпаття в липні 2015-го, я з новим керівництвом Держприкордонслужби ініціював звернення в суди про скасування цих рішень сільських рад. На сьогодні 9 ділянок уже повернуті державі, по інших тривають суди, однак вони теж будуть повернуті. А тепер питання –  хто очолював Закарпатську ОДА з грудня минулого по березень цього року? І де був сам Балога, котрий тільки тепер здійняв лемент про «владу, контрабанду, криміналітет»? Чому він мовчав, коли все це коїлося у величезних масштабах, і тільки тепер «прозрів»? Та на злодії й шапка горить!

Державний кордон у нас дірявий не тільки в межах Закарпатської області, а й по всій Україні. Це всім давно відомо, бо колючий дріт перед контрольно-слідовою смугою здали в металобрухт, коли Балога очолював Адміністрацію Президента. Відкрию ще один «секрет» – частину кордону на Донбасі Україна взагалі не контролює.

Незважаючи на це, системної контрабанди тютюнових виробів, яка дахувалася владою й правоохоронцями на Закарпатті, зараз немає. Це визнають силовики з Угорщини, Словаччини й Румунії. Організовував і очолював цю системну контрабанду Мукачівський клан, і саме тому, що його позбавили цього надприбуткового «бізнесу», і з’являються ці «викривальні» заяви. Когось просто жаба давить, що забрали «цицьку».

Я підкажу ще раз, що робити для ефективної боротьби з контрабандою – треба повернути за неї кримінальну відповідальність (принаймні за підакцизні товари). Поки за переправлення сигарет будуть лише штрафувати, нічого серйозного не вийде. Я особисто підготував законопроект про криміналізацію контрабанди, який зареєстрований у Верховній Раді кількома нардепами від Закарпаття. А що робить персонально Балога для боротьби з контрабандою? Тільки продукує якісь  недолугі й напівграмотні заяви. Та нехай краще пояснить, як він примудрився голосувати за «антинародний» бюджет. Поїде собі на гірськолижні європейські курорти, пише звідти всяку маячню, а нам тут жити…», -- йдеться в заяві.

Читайте також:  Закарпатський губернатор та закарпатський нардеп влаштували словесну дуель

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com