image

Народний депутат від Закарпаття Роберт Горват припиняє маніпуляції "Закарпатгазу" навколо лічильників

Народний депутат від Закарпаття Роберт Горват зробив відповідні запити щодо неадекватних маніпуляцій "Закарпатгазу" навколо заміни лічильників громадянам

Ситуацію Роберт Горват описав на своїй сторінці у "Фейсбук".

"На початку вересня до мене надійшло колективне звернення громадян щодо свавільних дій ПАТ “Закарпатгаз”. Впродовж літа працівниками ПАТ “Закарпатгаз” було проведено масовий демонтаж лічильників газу населення під приводом проведення періодичної повірки. Демонтовані лічильники виробнича лабораторія ПАТ “Закарпатгаз” визнала непридатними для подальшої експлуатації. Фактів несанкціонованого втручання встановлено не було, а довідки про непридатність, як і протоколи, усі однакові. Ще й вимагали непридатний лічильник замінити на новий в 5-ти денний термін за власний рахунок.

Мною було направлено депутатське звернення до ПАТ “Закарпатгаз” та до НКРЕКП з вимогою вжити невідкладних заходів та припинити протиправні дії. За результатами перевірки НКРЕКП встановлено, що ПАТ “Закарпатгаз” не було проведено ремонту лічильників газу споживачів, а підтверджуючих документів щодо неможливості проведення їх ремонту не надано. Вимоги щодо заміни у 5-ти денний термін непридатних лічильників газу за рахунок споживачів не відповідають главі 8 розділу Х Кодексу газорозподільних систем. Заміна лічильників природного газу у побутових споживачів має здійснюватися за рахунок ПАТ “Закарпатгаз”. Враховуючи соціальну важливість порушеного питання, вже звернувся з депутатським запитом до НКРЕКП щодо перевірки оснащення лічильниками газу населення в Закарпатській області та країні загалом."
Наступний депутатський запит до НКРЕКП http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/wcadr41D?kodzap=50414&koddep=18075

Разом із цим, на офіційному сайті ПАТ «Закарпатгаз» повідомляється, що з початку року спільно з фахівцями ДП «Закарпаттястандартметрологія» повірино понад 16,3 тисячі приладів обліку природного газу. 5,9 тисячі з повірених лічильників, або ж 36,4%, визнані з різних причин непридатними для подальшого використання, а 260 вимірювальних приладів, тобто 1,5% - через втручання у їх роботу недобросовісних користувачів. https://zk.104.ua/ua/for-clients/news/id/z-pochatku-roku-zakarpatgaz-poviriv-163-tisjachi-l-25503

Тобто близько 6 тисяч повірених лічильників підлягали ремонту та/або заміні на нові за рахунок ПАТ “Закарпатгаз”. Проте, ні про кількість відремонтованих, ні про кількість замінених на відповідного типу лічильники природного газу у побутових споживачів за рахунок ПАТ “Закарпатгаз” на сайті не повідомляється.

Чинними положеннями глави 8 розділу X Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. №2494 визначено, що якщо лічильник газу, що перебуває у власності побутового споживача, визнаний відповідним органом у сфері метрології та метрологічної діяльності непридатним до подальшої експлуатації, рішення про доцільність його ремонту приймає Оператор ГРМ, ураховуючи технічні та економічні чинники. У разі прийняття Оператором ГРМ рішення про доцільність ремонту Оператор ГРМ зобов’язаний встановити відремонтований лічильник газу побутового споживача замість тимчасово встановленого лічильника газу з обмінного фонду протягом двох місяців з дати його зняття. У разі прийняття Оператором ГРМ рішення про недоцільність проведення ремонту лічильника газу Оператор ГРМ зобов’язаний протягом п’ятнадцяти робочих днів після результатів проведення періодичної повірки (але не пізніше двомісячного строку після зняття лічильника газу на періодичну повірку) безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник газу (типорозміром не більше лічильника газу побутового споживача) для подальших комерційних розрахунків і в цей самий строк повернути побутовому споживачу його лічильник газу та письмово повідомити споживача про результати проведення періодичної повірки і прийняте рішення щодо недоцільності ремонту лічильника газу. У такому разі побутовий споживач не може відмовитись від встановлення лічильника газу Оператора ГРМ.

Вимоги щодо заміни лічильника газу за рахунок споживачів не відповідають главі 8 розділу Х Кодексу газорозподільних систем. Заміна лічильників природного газу у побутових споживачів має здійснюватися за рахунок ПАТ “Закарпатгаз”. Контроль та скарги розглядає сектор НКРЕКП у Закарпатській області за адресою м.Ужгород, вул. Гойди, 8, оф. 408. E-mail: energo.zk@newline.net.ua Завідувач сектору Малюга Олександр Сергійович тел. (03122) 3-52-19.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com