
Перемога партії Орбана в Угорщині: Як вона вплине на Закарпаття
Останнім часом стосунки між Україною та Угорщиною загострилися. Причиною став закон Про освіту, який прийняли в Україні. Попри те, що влада України запевнила закарпатських угорців, що закон буде прийматися в такій редакції, щоб не зашкодити угорцям Закарпаття, сталося все навпаки - сьома стаття цього закону нівелювала право нацменшин на здобуття освіти рідною мовою.
Це призвело до міжнародних скандалів. Угорщина почала блокувати поступ України до НАТО. Надію Україні давало лише те, що Євросоюз також ображався на Угорщину через небажання її влади виконати директиву ЄС щодо квоти на біженців. Угорщина навідріз відмовилася приймати у себе біженців навіть попри те, що ЄС загрожував крупними штрафами та санкціями.
Можливо, в української влади були інші очікування на результати парламентських виборів в Угорщині. Але Віктору Орбану таки вдалося знову перемогти. Його партія ФІДЕС знову матиме дві третини місць у парламенті, набравши понад 48 відсотків голосів. У опозиції була надія на те, що буде збільшення кількості тих, хто прийде на вибори, що могло завадити ФІДЕС здобути абсолютну перемогу, бо збільшення кількості виборців означало підключення до виборів демократичної молоді. Навіть коли вийшов час голосування, в Угорщині було дозволено проголосувати тим, хто стояв у чергах. Подеколи черги були величезні.

Однак значного стрибка відсотка кількості тих, хто взяв участь у виборах не відбулося. Доволі строкатим був Будапешт, де ФІДЕС не мала абсолютну перемогу, а от на решті території Угорщини саме партія влади мала більшість прихильників. Дві третини парламентських штиків дає Орбану абсолютний контроль над країною.

І якщо влада України однозначно засмучена таким результатом в Угорщині, а наш президент затримався із привітанням переможців виборів в Угорщині, насправді нічого страшного не сталося.
По-перше, передвиборча риторика має свою агітаційну специфіку. Заяви представників влади Угорщини перед виборами були різкими, бо так потрібно було для агітації. Влада Угорщини не є камікадзе і не буде остаточно сваритися з сусідами. А тим більше - з Євросоюзом. Після виборів все буде значно спокійніше і прагматичніше.
По-друге, Угорщина апелювала доволі раціонально до України. Вимоги Угорщини були цілком логічними і тепер просто варто сісти за стіл переговорів і вирішити у прагматичному руслі всі слизькі питання.
Ну а що стосується Закарпаття, то нам взагалі найкраще підходив варіант саме перемоги партії ФІДЕС.
Віктор Орбан вже подякував саме закордонним угорцям за підтримку. Експерти в Угорщині кажуть, що 93% закордонних угорців були за ФІДЕС. Навіть попри протиріччя з центральною владою України, Угорщина надавала величезну допомогу Закарпаттю. І це стосувалося не лише угорської меншини. Пригадайте хоча б, як Угорщина врятувала нашу область від поширення епідемії кору, надавши безкоштовно вакцини.
Угорщина також надає кредити закарпатським фермерам. За програмою Егана закарпатські фермери отримали десятки тракторів та іншої техніки. Угорщина ремонтує та будує дитячі садочки та школи в Закарпатті, надає допомогу медичним закладам, стажує спеціалістів. Таких прикладів багато.
Власне опозиція, яка протистояла Орбану, була проти такої прискіпливої уваги уряду до закордонних угорців. Більше того, опозиція висловлювалася за те, щоб Орбан відмінив пенсії для закордонних угорців, які пропрацювали в інших країнах, а зараз живуть в Угорщині і отримають пенсію з угорського бюджету.
Власне, продовження терміну влади Віктора Орбана та його команди негативного відбитку на нашу область не матиме. Тому дивує деяка панічна реакція в соцмережах українських політиків та політологів.
Степан Форкош для Prozak.info
9 коментарів
Прекрасно вплине на Закарпаття. Орбан проголосив що це тільки початок розбудови процвітаючої країни. Типирка каждий Закарпатиць задумовоюся з ким йому бути, з заперевальною ніщетою, чи жити спільно в Європі.
Пішти, Україна виконала рекомендації Венеційської комісії. Тому всі спроби зірвати контакти Україна-НАТО, та Україна-ЄС, це викликати на себе гнів ЄС і США. Це як рубати сук на якому сидиш. Рано чи пізно Орбана викличуть "на килим" і доступно дадуть зрозуміти шо він не правий. Та й поки в Україні є окуповані території, нас в НАТО і ЄС не приймуть, тому всі ці зустрічі великого значення не мають. Це станеться хіба через роки або десятиліття, залежить хто скорше здохне, Путін або вся Росія. А доти і Орбана вже не буде...
І дійсно, а чому наш Порошенко не привітав Орбана з перемогою, якщо це зробили вже всі лідери країн Європи. І це навіть попри те, що до виборів вони сварилися з Орбаном.
Петро свої мислі десь в схроні думає, чому він не сокіл, який би в Європу злітав. Так не буває, пане Петре, як не буде і в іншого ПЕТРА країну розвалити.
Орест, Порошенко і Путіна не привітав. Для чого вітати лідерів ворожих країн??
Петре, хто дав Угорщині статус "ворожої країни"? Це нам дружня сусідська країна, яка власним коштом лікує наших ветеранів АТО та оздоровлює їхніх дітей в літніх таборах. Не нагнітай.
Петро по своєму правий-всі, хто не балакає українською та не відтримує іншого Петра , суть "вороги України".
Для них завжди є у обох Петрів заздалегідь готова відповідь-Банду геть!Петрам-так!
Орест, вся ця допомога, це "дари данайців".
Порошенко так і не привітав Орбана з перемогою його партії. Тобто, не зробив крок на зустріч у відновленні добросусідських стосунків. Це недалекоглядна політика. Президент України повинен зрозуміти, що таким є вибір угорського народу і нам потрібно з цим змиритися і думати, як продовжувати дружити із сусідами.