Немеш і партнери
image

Із якими проблемами звертаються закарпатці до представництва Гельсинської спілки

У рамках програми Української Гельсінської спілки з прав людини  діє Центр стратегічних справ.  Якщо проблема набуває системності (за кількістю справ), то таку справу можуть порушувати не лише на локальному рівні, але й на рівні національному. У разі ж, якщо всі національні важелі впливу вичерпані, справа  потрапляє на розгляд до Європейського суду з прав людини.

Одним з напрямків роботи приймальні є документування злочинів серед категорій населення, які стали свідками порушень прав людини в окупованому Криму чи зоні проведення антитерористичної операції.

Так за перший квартал задокументовано свідчення 4-х очевидців, які вимушено покинули свої домівки теперішньої зони АТО та стали свідками порушень.

ГП УГСПЛ в місті Ужгород домовилась про співпрацю у сфері проведення семінарів та надання первиної правової  допомоги з Перечинською міською радою . Співпрацю  підтвердили також Закарпатський обласний центр зайнятості, Ужгородська центральна міська бібліотека, Перечинська центральна районна бібліотека, Ужгородський міський комісаріат.

У березні приймальня УГСПЛ долучилася до процесу обговорень стосовно засудження злочинів проти людства, а відтак і перейменувань вулиць,що мають відповідні назви.

 

Наданою УГСПЛ в Ужгороді клієнтам допомогою є переважно консультації та надання потрібної інформації,але сюди також належать постачання літератури та допомога у підготовці документів. Важливою для клієнта є можливість УГСПЛ звернутися на користь клієнта до об'єкта оскарження. 

Щодо категорій звернення до громадської приймальні слід відзначити,що найчисельнішою категорією є військовослужбовці та їх родини, наступними внутрішньо є переміщені особи, далі, як не дивно, це громадські активісти, а також пенсіонери. Звертаються і самотні матері, безробітні та бездомні особи, жертви насильства, засуджені та інші. 

З точки зору гендерного поділу до приймальні звертається більше чоловіків,аніж жінок. 

Об'єктом оскарження найчастіше виступають органи місцевого самоврядування, органи соціального захисту, міністерства оборони та їх підрозділи, правоохоронні органи та інше. 

Щодо суті звернень, то переважає соціальне забезпечення, далі це цивільне право, порушення прав споживача, майнове право та відшкодування шкоди. 

Найпоширенішим способом звернення є особистий прийом. Також часто це телефонні дзвінки і трохи рідше електронні звернення.

За цей час була налагоджена співпраця з такими організаціями, як : ГО «Справа Кольпінга  в  Україні», БФ  «Карітас», ГО «Закарпатський дім», ГО «Закарпаття-Донбас», ГО «Айдар волонтерська допомога», Інформаційний центр НАТО при Ужгородському національному університеті,ГО «Словацько-Український Центр Партнерства». Також у вигляді меморандума була задокументована співпраця з ГО «Простір молоді», ГО «Спілка медійників Закарпаття», Ужгородським місцевим центром з надання безоплатної вторинної допомоги.

Серед співробітників  та волонтерів приймальні є випускники  всеукраїнської  освітньої програми  «Розуміємо права людини», координатори проектів, юристи, політологи-аналітики, координатор Аmnesty Іnternational в Ужгороді та інші фахівці.

Нагадуємо: для того, аби потрапити на консультацію до юриста, можна зателефонувати або відвідати приймальню особисто в робочі дні, перед тим, обов’язково записавшись за тел. - 066 585 14 75.  Графік прийому: понеділок – п’ятниця, з 10:00 до 19:00.

Електрона адреса: dopomohauzh@gmail.com

Адреса громадської приймальні УГСПЛ  в Ужгород: площа Кирила і Мефодія, 1, кабінет 52 (5 поверх ).

Звернутися можна також,  заливши повідомлення  за  посиланням http://zakhrom.at.ua/index/0-3 або ж заповнивши google-форму .

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

 

Прес-служба ГО «Закарпатська громада»

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com