Немеш і партнери
image

Коли можна всиновити дитину, яку підкинули чи знайшли - пояснює закарпатський юрист

Післяпологовий період – важкий емоційно-психологічний стан жінки, особливо тієї, яка з тих чи інших причин не перебуває у шлюбі, тому його легко можуть використати заінтересовані особи. З цих міркувань усиновлення дитини одразу після її народження неможливе. 

 Законодавець в Сімейному кодексі України (ст.209) визначає такі норми:

  1. Дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати з них батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку.
  2. Дитина, яку було підкинуто чи знайдено, може бути усиновлена після спливу двох місяців з часу її знайдення.

Дитина вважається покинутою в пологовому будинку, якщо мати новонародженої дитини, втекла, не визначивши письмово своєї волі щодо влаштування дитини. Бувають випадки, що така жінка називала вигадане прізвище, що виключало можливість встановлення її особи.

 Дитина може бути покинута з різних причин, іноді під тиском важких життєвих обставин. Такі ж обставини іноді змушують жінку написати заяву про відмову забрати дитину.

 Термін який був визначений законодавцем, а саме 2 місяці, був встановлений не випадково. Два місяці є часом очікування на батьків, інших родичів: можливо вони отямляться, передумають і заберуть дитину. Такий самий строк встановлений і щодо дитини, яка була підкинута комусь або знайдена. До речі, житина, яку підкинули, могла бути й справді викрадена. Для з’ясування всіх обставин потрібен час.

 З досягненням дитиною двомісячного віку чи спливом двох місяців від дня її знайдення пов’язується день винесення рішення суду про усиновлення, а це в свою чергу означає, що підготовка всіх необхідних документів може розпочатись і раніше.

 

Заслужений Юрист України Немеш П.Ф

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com