Немеш і партнери
image

Порядок надання пільг у 2016 році залишиться незмінним,- юрист із Закарпаття

Надання пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів скасовано.

Раніше ProZak.info повідомляв, що 24 грудня Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики)". У тексті законопроекту №3628, який був опублікований на сайті парламенту і з яким досі можна ознайомитися, було передбачено, що забезпечення безоплатного проїзду в громадському транспорті та надання пільг на оплату окремих видів комунальних послуг для соціально незахищених верств населення буде фінансуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів. Отже, надання таких пільг мало б залежати від рішення органів місцевого самоврядування.

Однак в ході прийняття закону сталася цікава ситуація, яка суттєво вплинула на текст документу.

Так, п’ять разів протягом двох пленарних засідань (23 та 24 грудня) законопроект №3628 ставили на голосування, але голосів критично не вистачало. Тому, як свідчить стенограма пленарного засідання Верховної Ради від 24 грудня, в останній момент на розгляд парламенту було винесено законопроект №3628 з «техніко-юридичними правками» комітету (саме таке формулювання озвучив спікер Володимир Гройсман). Після цього система «Рада» показала 228 голосів «за». Таким чином законопроект №3628 був прийнятий і набрав чинності. Однак, як вбачається уже із тексту опублікованого закону, саме ці «техніко-юридичні правки» полягали у тому, що із тексту законопроекту видалено всі положення, які стосувалися надання пільг окремим категоріям осіб щодо безкоштовного проїзду, користування послугами зв’язку, ремонту жилих будинків і квартир тощо, за рахунок коштів місцевого бюджету.

Тому пільговики можуть зітхнути з полегшенням. Органи місцевого самоврядування поки що не уповноважені відібрати їхні пільги, мотивуючи це браком коштів у місцевому бюджеті. Пільги й надалі надаватимуться за рахунок коштів Державного бюджету.

Водночас нема чим втішити інші категорії населення, яких торкнувся цей закон. На жаль, «техніко-юридичні правки» не передбачили відміну положень закону, згідно з якими:

1) вчителі, лікарі, працівники сфери соціального забезпечення, працівники льотно-випробного складу відтепер можуть виходити на пенсію за вислугою років лише після досягнення визначеного законом віку: від 45 до 50 років (для льотного та льотно-випробного складу) та від 50 до 55 років (для освітян, медиків, працівників сфери соціального забезпечення).

2) органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням лише дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" (раніше безкоштовним харчуванням забезпечувалися всі учні 1-4 класів).

 

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com