Немеш і партнери
image

Що потрібно робити, якщо поліція зупинила вас за порушення карантину?

Поліцейські патрулюють заборонені локації і справедливо роблять зауваження. Тому при зустрічі з патрульними не варто конфліктувати і доводити свою правоту, особливо в грубій формі.

Карантин в Україні продовжили до 24 квітня, і є ймовірність, що його можуть продовжити ще. Режим карантину став жорсткішим: порушникам правил доведеться платити штраф.

Юрист Олександр Гришаков розповів, що потрібно знати і як себе вести в випадку, коли поліція зупинила у зв'язку з порушенням карантину.

Що не можна робити під час карантину

Так, згідно з новими постановами заборонено до 24 квітня 2020:

 • перебування в громадських місцях без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски;
 • переміщення групою осіб у кількості не більше ніж дві особи, крім випадків службової необхідності і супроводу осіб, які не досягли 14 років;
 • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою і в разі службової необхідності;
 • відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
 • перебувати на вулицях без документів, що засвідчують особу;
 • самовільно залишати місця обсервації (ізоляції).

Тепер, національна поліція віднесена до органів, які мають право складати адміністративний протокол.

Відтепер, поліцейські патрулюють заборонені локації і справедливо роблять зауваження. Тому при зустрічі з патрульними не варто конфліктувати і доводити свою правоту, особливо в грубій формі.

Як поводитися, якщо вас зупинив поліцейський

Якщо вас зупинив поліцейський, і стверджує, що ви порушили правила карантину, потрібно зберігати спокій. Для цього, вам потрібно знати свої права і порядок їх виконання:

 • З'ясуйте підстави виникнення правопорушення;
 • Не платіть штраф на місці. Працівники поліції не мають права накладати штраф, таке рішення приймає виключно суд;
 • Запишіть прізвище, ім'я та посаду правоохоронців, їх номери нагрудних знаків.

Зафіксуйте всі події, що відбуваються на телефон. Якщо ж при цьому патрульні будуть посилатися на ст. 307 Цивільного Кодексу України або перешкоджати вам, повідомте, що відповідно до ст. 21 Закону "Про інформацію", незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також посадових і службових осіб не є інформацією з обмеженим доступом, отже, вести відеозйомку можна.

Не сперечайтеся і не сваріться з правоохоронцями. Ви маєте право заявити, що хочете скористатися правовою допомогою адвоката.

Отримаєте копію адміністративного протоколу, якщо він був складений.

Якщо на вас складають протокол, не варто кричати, лаятися, провокувати конфліктну ситуацію.

«Пам'ятайте, що поліцейські мають відеокамери, які фіксують вас і вашу поведінку. Тому, чим менше ви скажете, тим краще, - пояснює адвокат Гришаков, - Правоохоронці лише зобов'язані довести, що саме вами скоєно те чи інше адміністративне правопорушення, а не ви на місці повинні доводити свою невинність».

Тому, варто спокійно дочекатися закінчення процедури, пам'ятаючи, що ви не повинні доводити свою невинність.

Також, ви маєте право написати в протоколі, що викладені там факти не відповідають дійсності, ви не чинили ніякого адміністративного правопорушення, відповідно до статті 63 Конституції України ви не будете поки давати які-небудь пояснення.

В такому випадку, вам потрібно отримати другий примірник протоколу, з яким потрібно негайно звернутися до адвоката.

unian

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com