Немеш і партнери
image

Що потрібно знати про спадкування -- закарпатський юрист

З питанням спадкування рано чи пізно знайомиться кожна людина. 

Мало кого хвилює питання спадкування, аж поки в сім’ї не станеться горе і помирає близька людина. Тому так чи інакше необхідно бути готовим до чого завгодно, а ще краще бути обізнаним.

Дуже позитивним моментом є поширення такого виду спадкування, як спадкування за заповітом, тому що це спрощує процедуру та перешкоджає багатьом непотрібним речам, таким як для прикладу сварки та спори.

Стаття 1216 Цивільного кодексу визначає, що Спадкування є перехід прав та обов’язків , тобто спадщини, від особи яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Існує два види спадкування

1) за заповітом;

2) за законом.

Спадкування за заповітом. За загальним правилом право на спадкування мають особи зазначені в заповіті. Заповітом є особисте розпорядження особи на випадок своєї смерті. Заповіт складається в письмовій формі та обов’язково має бути засвідчений нотаріусом, або іншими службовими чи посадовими особами визначеними законом. Заповідач має право в будь-який момент внести зміни в заповіт, доповнити його, скасувати або написати новий.

Спадкування за законом. У разі відсутності заповіту, відмови або неприйняття спадщини спадкоємцями за заповітом, визнання заповіту недійсним, а також у разі не охоплення заповітом всієї спадщини, виникає право спадкування за законом. Спадкування за законом відбувається в порядку черговості.

У першу чергу, право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, і батьки.

До другої черги спадкоємців за законом належать рідні брати і сестри спадкодавця, його баба, дід – як з боку батька, так і з боку матері.

У третю чергу, право на спадкування за законом виникає в рідних дядька та тітки спадкодавця.

Четверту чергу спадкоємців за законом складають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

І в п’яту чергу право на спадкування за законом отримують інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Кожна наступна черга спадкоємців за законом отримує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, за винятком випадків, які передбачені законом.

 Петро Немеш, Заслужений Юрист України для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com