Немеш і партнери
image

Закарпатцям надаватимуть безоплатну правову допомогу

В одному з  попередніх матеріалів ProZak повідомляв, що місцевих управлінь юстиції на Закарпатті скоро не буде. Натомість їх мають замінити бюро правової допомоги Міністерства юстиції, які покриють всю територію Закарпаття до рівня районних центрів. Однак і ці установи є тимчасовими. Сама ж реформа безоплатної правової допомоги населенню буде рухатися в іншому руслі.

16-17 лютого в м.Києві відбулася установча зустріч організацій переможців грантового конкурсу «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад» (організатори конкурсу – Міжнародний фонд «Відродження» та Канадське бюро міжнародної освіти, проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні»). На заході був присутній наш дописувач, представник ГО «Простір молоді» та «Спілка медійників Закарпаття», кандидат юридичних наук Віталій Дацюк.

Під час установчої зустрічі директор Координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський повідомив присутніх про те, що бюро правової допомоги, які розпочнуть свою роботу вже у липні цього року, через 5-10 років теж повинні зникнути. Натомість їх мають замінити незалежні установи, створені інститутами громадянського суспільства (неурядові організації, об’єднання юристів та адвокатів тощо) та які будуть фінансуватися за рахунок грантів, оголошених урядом та органами місцевого самоврядування. Відбір організацій, які будуть надавати безоплатну правову допомогу населенню тієї чи іншої громади, буде здійснюватися на конкурсній основі незалежною комісією.

Зауважимо, що надання безоплатної правової допомоги населенню гарантоване статтею 59 Конституції, п.39 ч.1 статті 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом «Про безоплатну правову допомогу».

Важливу роль на початкових етапах реалізації цієї реформи мають відіграти організації-грантери, які уже сьогодні надають безоплатну правову допомогу та фінансуються за рахунок грантів благодійних фондів.

В ході заходу також була підписана грантова угода між ГО «Простір молоді» (м.Ужгород, Закарпаття) та Канадським бюро міжнародної освіти, якою передбачено фінансову підтримку проекту «Безоплатна правова допомога для гірських громад Великоберезнянщини». Цим проектом передбачено створення Центру правової інформації та консультацій у смт. Великий Березний та проведення виїзних прийомів громадян у селах Кострино та Волосянка. Організаційними партнерами проекту є Ужгородський місцевий центр безоплатної вторинної правової допомоги та Великоберезнянська селищна рада.

Проект буде виконуватися в рамках Проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Проект ГО «Простір молоді» став одним із 36 грантових проектів з 20 регіонів України, які отримали фінансову підтримку організаторів конкурсу «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад». Всього на конкурс було подано 224 концепції (від Закарпаття - 22).

 

ProZak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com