image

Максим Коваль залишив "Говерлу"

Голкіпер київського "Динамо" Максим Коваль розповів про уроки, засвоєні в оренді під керівництвом В'ячеслава Грозного

- Я уже в Запоріжжі. Приїхав до себе додому: до батьків, друзів, коханої дівчини. 
- Ви вже покинули табір "Говерли". Що далі? 
- Поїду на збори з "Динамо" і там буду доводити, тренуватися, працювати. 
- Чи задоволені Ви періодом, проведеним у "Говерлі"? Що нового почерпнули від співпраці з Грозним? 
- Мені дуже сподобалося з ним працювати, тому що це людина, яка живе футболом. В Ужгороді я усвідомлював, що кожне теоретичне заняття буде для мене корисним, хоча у нього вони тривали по 2 години. Грозний - це тренер, якого можна слухати, з яким можна дискутувати. Він уміє дуже сильно мотивувати футболістів. В'ячеслав Вікторович - один з кращих тренерів, з якими мені пощастило попрацювати. 
Я повертаюся сильнішим. Оренда в "Говерлі" дала мені можливість зрозуміти багато чого. Там я отримав такий досвід, якого не було навіть у запорізькому "Металурзі", ніде. 
- Вам уже 22 роки і ви більше не зіграєте за молодіжну збірну України. Що в основному згадуєте, коли мова заходить про кар'єру в "молодіжці"? 
- У мене дуже приємні спогади, пов'язані з Головком. Це ще й прекрасний тренер, який багато в чому мені допоміг. Варто згадати Бузника: іноді у нас з ним були різні точки зору, але це вже в минулому. Я на нього не ображаюся. Якщо він вважав, що той чи інший голкіпер на даний момент сильніший - це його тренерське право, адже тренер відповідає за результат. Третій, кому я вдячний, це Яковенко. А ще було багато чудових тренерів воротарів: починаючи з Циткін і закінчуючи Васютиком в Ужгороді. Зараз настав час проявити себе у збірній України і зробити все, щоб стати першим номером. Буду над цим працювати. Як там кажуть? 95 відсотків роботи і 5 відсотків таланту. Сподіваюся, у мене хоча б 2-3 відсотки є, а інше компенсую працездатністю. Все буде добре. 
- Ви дуже рано почали кар'єру. У 16 років - УПЛ, в 17 - гра проти "Аякса" в Лізі чемпіонів. Тут легко можна "перегоріти" і налажати по повній програмі. Чи не відчуваєш в такому віці страху? Як це було у Вас? 
- Я знав це й раніше, але повністю усвідомив в "Говерлі": футбол - гра, потрібно виходити і отримувати від неї задоволення. Це в першу чергу. А вже після цього футбол - це твоя робота. Перед виходом на поле потрібно відпустити все зайве, відкинути всі фактори, які тобі стоять на твоєму шляху. Для голкіпера надважливо - не пропустити. У "Говерлі" у мене це виходило. Якщо подивитися статистику, то вдома я пропустив лише один м'яч - від "Олімпіка". Ось, хто істотно зіпсував мені картину, так це "Шахтар", один з найсильніших українських клубів після «Динамо». 
- В інтернеті часто можна зустріти фото вашої улюбленої дівчини - Каріни Левінські. Як ви до цього ставитеся? 
- Їй подобається демонструвати своє життя в соцмережах, нехай і показує. Мені це не подобається, я більш потайний, закритий. Але якщо їй подобається публічність, то чому б і ні !? Головне, щоб вона почувалася щасливою разом зі мною, і у нас все було добре. 
- Коли весілля? 
- От коли вона відбудеться, ви обов'язково дізнаєтеся (сміється). Як я вже говорив, не люблю розкриватися, або анонсувати щось заздалегідь. Сподіваюся, ви мене розумієте. 

За інф. ТК 24

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com