image

13 конфіскованих на кордоні патефонів передадуть в музей

«13 звукозаписувальних пристроїв – програвачів грампластинок (патефонів) різних торгівельних марок, передається Меморіальному комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни», відповідно до наказу Міністерства культури», – зазначив Анатолій Ципящук, голова комісії з реорганізації, перший заступник начальника Чопської митниці Міндоходів. 

 

Патефони було вилучено ще 19 серпня 2013 року на митному посту «Тиса».

Завезти не територію України ці звукозаписувальні пристрої намагався українець разом із особистими речами. Але якщо особисті речі: ложки та вилки, загальною вагою 50 кг та загальною вартістю 100 євро він задекларував, то про 13 патефонів ні усно, ні письмово в декларації не зазначив. Таким чином, українець не заявив за встановленою формою точних відомостей про переміщувані ним через митний кордон України товари, які в цій кількості підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню. Ці дії мали ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 472 Митного кодексу України. Рішення суду було однозначне – штраф в розмірі 100% вартості вилучених товарів та їх конфіскація. 

Рішення про те, якому музею передавати ці цінні речі, приймалось на засіданні Експертно-фондової ради конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави. 

– Ми з вдячністю приймаємо ці речі на постійне зберігання до нашого музею. Музей, фонди якого налічують понад 400 тисяч музейних предметів, і ці експонати стануть достойною частиною колекції і надбанням для всієї країни, – зазначив Володимир Третяк, старший науковий співробітник Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни». 

Служба за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України у Закарпатській області попередньо провівши візуальну експертизу встановила, що деякі з цих програвачів грампластинок виготовлялися на рубежі 19-20 століть, але більшість – у 1920-30-х роках. На думку спеціалістів, ці патефони – побутового призначення, однак, як зразки закордонної тогочасної звуковідтворювальної апаратури, наразі є рідкісними, представляють історичну, колекційну та культурну цінність, – повідомляє відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com