image

Архітектурний хаос мікрорайону «Боздош» в Ужгороді (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Хто винуватий у хаотичній забудові мікрорайону «Боздош» в Ужгороді

Зараз, коли в Ужгороді обговорюється актуальне питання генерального плану і хитрі підкилимні ходи влади міста щодо його прийняття, варто навести приклад забудови величезного мікрорайону «Боздош».

Саме «Боздош» є прикладом архітектурного хаосу, коли забудова велася не просто безпланово, а стихійно.

Хто ж винуватий? Можна вважати початком «Боздошу» вже територію навокло ресторану «Будапешт». Тут варто пригадати мера Еміла Ландовського, який був ініціатором того, щоб величезну територію віддати одному громадянину Угорщини. Прихильні до екс-мера Сергія Ратушняка ЗМІ розповідали, що ділянку під ресторан «Будапешт» та прилеглу територію, мер Ландовський віддав мало не за побутові подарунки, бо місто майже нічого не отримало.

Якщо від ресторану «Будапешт» заглиблюватися далі, то буде доволі мила будівля фірми «Чоп Трейдинг» з гарним невеличким парком. Будинок був побудований ще при нині покійному Євгену Томенчуку. Це був патріот краю, який ніяк не міг вирватися з оточення СДПУ(о) і, як відомо, помер від серцевого нападу прямо на засіданні Закарпатської облради. Зараз ця будівля продається.

Йдемо далі. На початку Боздошського парку через дорогу велика територія віддана польському підприємству «Гроклін Карпати», де шиють чохли на автомобільні крісла. Зараз багато хто може здивуватися, яким чином земельну ділянку у фактично припарковій зоні віддали під промислове підприємство. Тут уже питання до іншого мера – Степана Сембера.

Ну а від «Гроклін Карпати» і далі вглиб «Боздоша» починається справжній архітектурний хаос. Тут ділянки виділяли як при мерові Вікторові Погорєлові, так і при Сергієві Ратушняку. До речі, при одній із каденцій Віктора Погорєлова частина мікрорайону «Боздош» була віддана під ділянки для приватного будівництва. Звичайно ж, ділянки тут отримали майже всі тодішні депутати міськради, серед яких і такі прізвища, як директор Швейної фабрики «Парада» Мирослава Каламуняк, екс-директор пологового будинку Володимир Сямулик, ресторатори Павло Чучка, Володимир Панасенко та нинішній нардеп Юрій Чижмар. Тут таки отримали ділянки правоохоронці та фіскали.

Але приватні будинки мікрорайону «Боздош» не псують його. Тут доволі все зручно і є хоч якась естетика. А от найбільших жах є між цим районом приватних забудов і між «Гроклін Карпати».

Тут головним чином побудовані багатокварирні багатоповерхові будинки. Будували різні фірми. Будували за своїми проектами. Є кращі, є гірші, але всі вони різні. Будували кожен у свій бік, тому й не дивно, що вулиці, до прикладу, Володимирська, Лінтура чи Климпуша, постійно перериваються. Самостійно знайти щось за адресою неможливо. Тривалий час це було жахом для таксистів та «швидкої допомоги».

У мікрорайоні є кілька довгобудів, але тим не менше, постійно ще щось будується нове. За нашими підрахунками у мікрорайоні «Боздош» проживає вже близько 10 тисяч людей, але… Тут, звичайно ж, немає не те що школи, але й дитячого садочка, не кажучи вже про амбулаторію. Бо школи та садочки повинна будувати влада з міського бюджету, а ділянки віддали приватним фірмам, яких ніхто не зобов’язував будувати соціальні чи комунальні об’єкти.  

У що перетворився припарковий мікрорайон «Боздош», дивіться фоторепортаж.

Деякі будинки здані в експлуатацію давно, але вони доволі убогі і люди не поспішають сюди заселятися.

Просто "шедевр" архітектури з різнотипними балконами та вікнами...

Виявляється, тут є свої "танцюючі" будинки. Дивно, як вони ще не завалилися...

Коли різні фірми будують свої будинки і жодна з них не напружувалася тим, щоб облаштувати бодай дитячий майданчик

Довгобуд, який не добудують, а навколо його забудували іншими будинками, мешканці яких мають "гарний" вигляд із вікна...

 

Наприклад, мешканці цих найелітніших будинків мікрорайону мають змогу "любуватися" фундаментом довгобуду...

 

 

А це коли різні забудовники домовилися економити ділянки і "прикріпили" свої будинки один до одного...

Будинок з претензією на архітектурну естетику. Тут і квартири дорожчі, хоча й нічого особливого...

Господарі цього приватного будинку думали, хто ж буде сусідом. А тут відразу ціла купа сусідів, які заглядають з балконів у двір...

А хтось не встиг побудувати приватний будинок і тепер радіє, бо мати в сусідах 5-поверхівку не дуже хочеться. Краще продати ділянку...

Інші ж ділянку продавати не поспішають. Чекають закінчення кризи...

Цьому довгобуду понад 6 років... Тепер це багатоповерховий туалет для будівельників, які будують чергову 5-поверхівку навпроти...

До речі, будуватися цей будинок мав для фірми зі Свалявщини...

Зовсім нове будівництво. Обгороджено дуже велику ділянку.

А тут мали побудувати... паркинг. Насправді, просто стоїть вже кілька років фундамент.

Ще одне нове будівництво. Чергова "естетична" 5-поверхівка.

Знайдіть хоч два однакові будинки...

А це особливий довгобуд. Будує його такий собі стоматолог з проросійськими поглядами Юрій Дємідов, який довго судився з будівельною фірмою зі Львівщини за шматок ділянки. І тепер ця "краса" прямісінько навпроти центрального входу Боздошського парку. 

Це також при дорозі навпроти парку. Підходило б скоріше під тимчасове житло: хостел, наприклад. Але власники вже кілька років намагаються тут продавати квартири...

 

До речі, на "Боздоші" ще залишився один пустир відразу за АЗС WOG. Скоро і тут приліплять якісь "архітектурні" шедеври...

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com