image

Балоги відповіли Москалю… подякою парламенту

Конфлікт між головою Закарпатської ОДА Генадієм Москалем та Віктором Балогою щодо ПТУ має продовження.

Ми повідомляли про те, що Геннадій Москаль подав до суду на владу Мукачева через відмову фінансувати профтехосвіту міста. Москаль зробив сьогодні вояж до Мукачева і лякав навіть соціальним вибухом.

І ось щойно партія Віктора Балоги Єдиний Центр оприлюднила заяву з приводу фінансування  профтехосвіти. Але це не перелякана відповідь на погрози Москаля, а подяка Верховній Раді, яка віднайшла можливість надати субвенції на фінансування ПТУ.

«Єдиний Центр схвально ставиться до рішення бюджетного комітету ВР, який під час засідання виділив 600 млн.грн субвенції для фінансування закладів профтехосвіти.

"Як тільки стало відомо, що уряд позбавив заклади профтехосвіти фінансування за рахунок державного бюджету, натомість - повністю переклав це на місцеві бюджети, то Єдиний Центр одразу ж почав бити на сполох. Ми одразу ж заявили, що запроваджені зміни в питанні фінансування призведуть до проблем в профтехосвіті, бо міські бюджети просто не в силі фінансувати все самотужки", - зауважив керівник секретаріату Закарпатської обласної організації Єдиного Центру Володимир Шкріба.

Під час першого ж засідання Закарпатської облради в цьому році депутати від Єдиного Центру пропонували обласній раді звернутися до уряду стосовно того, щоб там ще раз переглянули це питання, і залишили той механізм фінансування, який був у минулому році. Проте, більшість депутатського корпусу не захотіли дослухатися й підтримати ініціативу.

Тому, 12 січня 2016 року депутати від Єдиного Центру, аби звернути увагу на проблему ПТУ, ініціювали звернення Президенту, прем’єру, голові ВРУ, міністру освіти і науки України та Закарпатській ОДА від Мукачівської міськради.

"Взагалі, Єдиний Центр не залишав це питання поза своєю увагою ні на день з тих пір, як тільки стало зрозумілим, що виникла проблема і профтехосвіта Закарпаття опинилася під загрозою. Нами робилося все, що в наших силах, щоб влада все ж почула, що фінансування ПТУ треба переглядати. Заручником цієї проблеми стали студенти й персонал ПТУ, і ми не могли залишити все на самотік. Прикро, звичайно, що ми не знайшли порозуміння й підтримки в більшості депутатського корпусу облради і в керівництва області, що є не зовсім зрозумілим, бо питання, вирішення яких потрібно нашому краю та нашим землякам, не мали би бути не підтриманими з їхньої сторони.

Але добре, що у ВР все ж знайшлися ті, хто мають іншу думку, й взялися за вирішення цієї проблеми, та спрямували на профтехосвіту 600 млн.грн. субвенції з державного бюджету. Це рішення потрібне профтехосвіті, воно є правильним ", - зазначив Володимир Шкріба», -- йдеться у повідомленні Єдиного Центру.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com