image

Безлад і здирство: Як заробітчани переходили держкордони на Закарпатті (ВІДЕО)

Влада не було готова до такого ажіотажу

Як ми повідомляли, вчора лише за один день держкордони на території Закарпаття перетнуло понад 5 тисяч українців.

Як виявилося, влада абсолютно не була готова до такої навали людей. На перевезення з одного пункту пропуску на інший (не більше 500 метрів) було направлено лише з десяток автобусів. При цьому, згідно норм, в автобусі повинно було бути не більше 10 пасажирів. Влада анонсувала, що перевезення будуть безкоштовними.

Що ж було насправді. Насправді, люди чекали по 6-8 годин, щоб їх перевезли з Угорщини в Україну. Автобуси набивали вщент. Більшість людей була без масок. Водії чхати хотіли на вказівку влади не брати грошей і люди платили водіям від 200 до 500 грн, щоб проїхати ці 500 метрів. 

Згодом людей перевезли на український бік і їм не було як добратися до своїх домівок. Навіть з Ужгорода до Мукачева таксисти брали з людини по 500 грн. Тобто, з чотирьох людей таксисти брали по 2000 грн.

Ще гірша ситуація була у тих, хто їхав до Києва. Тут водії автобусів брали з людини по 100 євро. Тобто, навіть водій мікроавтобуса на 12 місць заробив 1200 євро. Водії автобусів на 40 місць заробили за одну поїздку по 4000 євро.

У такій ситуації, якщо влада хоче якось себе реабілітувати, то повинна негайно зібрати нараду з силовиками, визначити всіх водіїв, які були найняті на перевезення людей між пунктами пропуску і жорстко їх покарати. Лише інформація про те, що водії покарані за здирництво, зможе хоч якось виправдати владу. Але на її совісті залишиться те, що не було організовано достатньої кількості транспорту. 

Ну і останнє. Питання до заробітчан: а чому ви очікували до останнього свій від'їзд? На що ви сподівалися? Невже не можна було приїхати в Україну раніше, щоб не створювати подібний ажіотаж. 

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com