image

Брензович у залі ВР вимагав покарання для закарпатських націоналістів

Голова угорської партії КМКС Ласло Брензович переконаний, що дії націоналістів 15 березня носили провокаційний характер, були спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Закарпатті, а також завдають шкоди іміджу України на міжнародній арені. Про це політик заявивив у залі Верховної Ради під час пленарного засідання у п’ятницю. 

Виступ Брензовича опублікувало угорське видання "Кarpataljalap"

Передісторію конфлікту можете прочитати у таких матеріалах: 

 Націоналісти в Ужгороді влаштували факельну ходу до 77-ї річниці Карпатської України.

Закарпатському "губернатору" не сподобалася факельна хода ультранаціоналістів.

Також ми повідомляли, що націоналістичні організації Закарпаття, зокрема "Карпатська Січ", звинуватили голову Закарпатської ОДА  в службовій недбалості та розпалюванні ворожнечі між угорцями та українцями в області. Тож у своєму листі вони звернулися до Генпрокурора Віктора Шокіна. 

Ласло Брензович, який виступив у ВР, зі свого боку закликав Генпрокуратуру, СБУ, Міністерство внутрішніх справ вжити необхідних заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, причетних до злочинних дій під час мітингу. 

Політик у своєму виступі зазначає, що події  13 березня суспільно небезпечні, вони порушують ст. 161 Цивільного Кодексу України, сіють ворожнечу між націоналістами, принижують гордість і гідність, а також спрямовані на залякування осіб угорської національності, адже у неприхованій формі лунали виклики до їх фізичного знищення, чим були порушені численні конституційні права угорців та інших громадян-членів етнічних спільнот. 

"Звертаємо увагу на те, що ці діяння вчинила організована група осіб, а це має серйозні та важкі наслідки для міжнародних та міждержавних відносин, що є недопустимим у демократичному суспільстві, - йдеться у зверненні. - Якщо вищезгадані особи, причетні до подій, уникнуть відповідальності, це свідчитиме про те, що Україна не здатна захистити права громадян". Брензович також наголсив на тому, що чимало угорців віддали життя у зоні АТО, тому угорці не заслуговують подібного ставлення. 

 

ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com