image

Чи дасть Київ Закарпаттю на об’їзну дорогу села Ракошино півмільярда гривень

В Закарпатті знову постала проблема будівництва дороги в об'їзд села Ракошино на Мукачіввщині

Цю дорогу ще називають дорогою смерті. Це фактично єдина ділянка між Ужгородом та Мукачевом, де нема двосмугового руху. Щороку тут з десяток смертельних автоаварій. Згадайте хоча б нещодавню жахливу смертельну ДТП, коли автомобіль BMW зіткнувся з вантажівкою.

Упродовж останніх років депутатським корпусом неодноразово порушувалося перед центральними органами виконавчої влади питання про необхідність передбачення фінансування та продовження будівництва об’їзду села Ракошино Мукачівського району на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-06 Київ - Чоп.

На останньому пленарному засіданні другої сесії облради депутати скерували звернення на адресу Кабінету Міністрів України щодо фінансування у 2016 році з державного бюджету завершення будівництва об’їзду села Ракошино.

Незважаючи на неодноразові звернення депутатів обласної ради, облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування з цього приводу до центральних органів влади, зрушень у вирішенні цього питання нема, - повідомила прес-служба Закарпатської облради.

У рамках спорудження об’їзду села Ракошино планується здійснити капітальне будівництво двох відрізків автомобільної дороги та мосту. Фінансування робіт здійснювалося за рахунок коштів державного бюджету ще у 2011 році. Замовником робіт виступало Державне агентство автомобільних доріг України, структурним підрозділом якого на території області є Служба автомобільних доріг у Закарпатській області.

Згідно з розробленою на початковій стадії проектно-кошторисною документацією, вартість робіт із капітального будівництва ділянок об’їзду села Ракошино становила 153,6 млн.гривень. На сьогодні проектно-кошторисна документація потребує коригування у зв’язку із її застарілістю та необхідністю приведення у відповідність із новими національними стандартами з ціноутворення, якими необхідно керуватись при плануванні капітальних вкладень, фінансуванні будівництва та проведенні процедури закупівлі. За попередніми розрахунками вартість робіт із капітального будівництва ділянок об’їзду села Ракошино становитиме близько 450,0 млн. гривень.

Враховуючи зазначене, для забезпечення безпеки дорожнього руху, завершення капітального будівництва розпочатого об’єкта на дорозі державного значення області, депутати Закарпатської обласної ради просять уряд вжити заходів щодо фінансування у 2016 році з державного бюджету в необхідних обсягах завершення будівництва об’їзду с.Ракошино Мукачівського району на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-06 Київ - Чоп.

Варто додати проблему, через яку було пригальмовано будівництво об'їзду села. Тодішній голова сільради знав, буде будуватися дорога і в терміновому порядку сільрада почала виділяти там земельні ділянки дворогосподарствам. Мета такого виділення полягала в тому, що потім держава повинна буде викуповувати у людей ці землі, щоб будувати дорогу. Але більше того, все робилося фіктивно і заднім числом. Тобто, люди ділянки не отримували, а гроші собі привласнив сільський голова та землевпорядник. Ось що ще на початку 2013 року "накопала" прокуратура.

Досудовим розслідуванням встановлено, що сільський голова та інженер-землевпорядник Ракошинської сільської ради незаконно заволоділи державними коштами на загальну понад суму 228 тис. грн.

Землевпорядник, діючи умисно, з метою заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, попередньо погодивши із керівником сільради список осіб, склала проект фіктивної виписки із рішення сесії Ракошинської сільської ради «Про розгляд заяв на приватизацію земельних ділянок громадянам» від 1993 р., включивши туди завідомо неправдиві дані щодо виділення земельних ділянок їй та вказаній керівником особі, при цьому, приховавши від останнього інформацію про включення у список, ще однієї особи.

Сільський голова, погодив вказану фіктивну виписку, тоді як земельні ділянки цим громадянам не виділялися та у приватну власність не передавалися.

В подальшому, виписку передали до землевпорядної організації для виготовлення технічної документації та державних актів про право власності на землю.

Після отримання державних актів про право власності та укладення із Службою автодоріг договорів купівлі-продажу земельних ділянок, посадовці незаконно заволоділи державними коштами на загальну понад суму 228 тис. грн.

Звичайно, що покарати аферистів повинні були не лише через те, що привласнили кошти, але й через те, що було припинене будівництво дороги.

А тепер обласні чиновники знову чекають від Києва гроші. "Ставайте в чергу", - відповідають їм в Києві.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com