image

Чи варто закарпатцям боятися виявленої на Берегівщині африканської чуми

На Берегівщині на території мисливського господарства поблизу села  Берегуйфолу, біля годівниці виявлено труп дикої свині, яка померла від зараження африканською чумою

Влада Закарпаття оголосила карантин на певній території Берегівщини і закликала людей, не відпускати свійських свиней з дворів. Справа в тоум, що зразки тканин свині були негайно відправлені в Київський Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи і найгірші прогнози підтвердилися - дика свиня померла від африканської чуми.

Взагалі то, африканська чума доволі часто виявляється в Україні. Від 2012 року було зафіксовано майже 40 випадків. Що стосується Закарпаття, то варто пригадати випадок у Виноградівському районі наприкінці минулого року.

Людей відразу потрібно заспокоїти - для людини африканська чума свиней — безпечна. жодної загрози людині ця хвороба не несе.

Однак чума дуже швидко і легко поширюється серед свиней, тому, якщо свині могли контактувати із зараженими свинями, або навіть паслися на одному лузі із зараженими свинями, то вірогідність захворювання дуже велика.

Останнім часом поліція та природоохоронці виявляють браконьєрів, які попри заборону полюють на диких звірів і в тому числі на диких свиней. Якщо ці браконьєри вполювали кабана і привезли його додому у власне дворогосподарство, у якому є свійські свині, то велика ймовірність захворювання таких свійських свиней. Таких браконьєрів зовсім недавно було виявлено в Ужгородському районі та власне Берегівському районі.

Труп знайденої на Берегівщині свині було спалено й інших мертвих свиней не було знайдено. Влада каже, що контролює ситуацію.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com