image

Чи вдасться судді уникнути відповідальності за «п’яне» водіння (ВІДЕО)

В Закарпатті чергове резонансне затримання  п’яного водія за кермом. Цього разу попався відомий суддя

Затримання сталося під Мукачевом. Патрульні помітили, що автомобіль BMW x5 здійснив поворот, але при цьому не був ввімкнений поворотник.

Патрульні зупинили автомобіль і виявили, що водій не може нормально говорити і в салоні тхне алкоголем.  Пройти освідування на місці водій категорично відмовився. При цьому кілька разів наголосив патрульним, що він є працівником суду, надав навіть посвідчення судді. Згодом порушника доправили до Мукачівської лікарні, де медики з’ясували, що рівень алкоголю в крові порушника 2,24 – це в 11 разів вище норми.

Як зазначив речник патрульної поліції Ужгорода та Мукачевого Ернест Завадський, тиску на патрульних суддя не чинив, щоправда весь час наголошував, що він є суддею Ужгородського міськрайонного суду.

Затриманому загрожує штраф у понад 10 тисяч гривень та позбавлення водійських прав терміном на 1 рік.

 

 

У суді підтвердили, що нетверезий водій, затриманий патрульними у Мукачеві, дійсно є суддею Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області. Це Михайло Ротмістренко, який наразі правосуддя не здійснює і перебуває у відпустці.

«Михайло Володимирович Ротмістренко дійсно є суддею Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області. Починаючи з жовтня 2014-го року правосуддя Михайло Ротмістренко не здійснює. Причина – закінчення 5-ти річного терміну перебування на посаді судді», - повідомляє прес-служба суду.

Тож, впродовж 2-х років суддя очікує призначення його на посаду безстроково. Разом з тим, з 1-го серпня поточного року Михайло Ротмістренко перебуває у щорічній основній відпустці.

Також у повідомленні зазначено, що питання притягнення судді до дисциплінарної відповідальності не відноситься до компетенції керівництва Ужгородського міськрайонного суду, а є прерогативою спеціально уповноваженого на те органу – Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Суддя Михайло Ротмістренко був учасником кількох скандалів. Загалом його біографія доволі дивна, адже він якимось дивом став суддею вже через три роки після закінчення університету у 2009 році.

У березні 2015-го Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала Михайла Ротмістренка обрати безстроковим суддею і це при тому, що ще 30 травня 2013 року проти нього відкрили дисциплінарне провадження. А у тому ж таки 2015 році мешканець Ужгорода Володимир Цап звернувся до Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зі скаргою на неправомірні  дії судді Михайла Ротмістренка, а до розгляду скарги Верховна Рада України не могла розглядатиме питання про затвердження Ротмістренка суддею.

Володимир Цап інкримінує судді системне порушення присяги та посадових обов’язків, зокрема, в судових справах, що стосувалися скаржника. При цьому суддя Ротмістренко грубо порушував норми процесуального права, допускав довільне тлумачення та ігнорування законів, навмисне перекручення фактів, упереджений і поверховий розгляд справ.

«У своїй скарзі Володимир Цап також підозрює втручання у автоматизовану систему документообігу в Ужгородському міськрайонному суді, адже всі його справи попадали в руки до Михайла Ротмістренка.

Також скаржник звертається до депутатів ВР не бути байдужими і недопустити  пожиттєвого отримання суддівської посади особою, яка ганьбить українське судочинство та державу в цілому, яка хоче  відповідати Європейським стандартам. Скаржник заявляв, що всі відомості подані у скарзі є правдивими, і він обізнаний з тим, що у випадку поширення неправдивої інформації може бути притягнутий до встановленої законом відповідальності», - писали закарпатські ЗМІ.

Окрім того, суддю Михайла Ротмістренка звинувачував і нині покійний журналіст Микола Кошута, який проводив прес-конференцію, на якій повідомив про причетність судді до наркомафії.

Насправді, доволі дивно, що суддя їздить на дорогих автомобілях і живе на широку руку, а при цьому у декларації про доходи відмічено, що живе Михайло Ротмістренко на одну зарплату, яка за рік склала 160 тисяч 73 гривень, тобто, приблизно 13,3 тисяч гривень в місяць.

У своїй декларації суддя вказав, що володіє земельною ділянкою у 5 тисяч кв. м. І все. Більше ніякої інформації про нерухомість не вказано. Аналогічно нема інформації про нерухомість і у декларації судді за 2014-ий рік.

У Закарпатті силовики та судді почувають себе доволі безкарними. Суддя Ротмістренко має хороші зв’язки у прокуратурі та тій таки поліції. Зважаючи на те, що судді і так дуже лояльні до представників правоохоронних органів у прийнятті рішень, то навіть важко уявити, як може суддя присудити справедливе покарання  своєму колезі. Хоча останнім часом судді в Ужгородському міськрайонному суді не дуже добре відгукувалися про Михайла Ротмістренка. Окрім того, ця справа буде під контролем громадських активістів.

Ну і під контролем повинні тримати громадські активісти ще одне «п’яне» затримання. Ми повідомляли про те, що майор поліції, втікаючи від патрульних, завалив автомобілем паркан дитячого садка в Ужгороді. Свого часу він вже був фігурантом «п’яної» аварії і через суд домігся відновлення на посаді. Зараз суд відібрав на два роки водійські права від майора, але адвокати мають намір оскаржувати рішення суду, бо сам майор Голубка вже повідомив, що ніби за кермом у цій аварії був не він.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com