image

Чому до контрабанди цигарок через Закарпаття в Євросоюз залучені українські дипломати

Сенсаційне затримання в Закарпатті контрабандиста-дипломата розкрило деякі тонкощі контрабандних шляхів

Ще в суботу прес-служба ДФС розповсюдила сенсаційне повідомлення про затримання крупної контрабанди сигарет в Закарпатті на КПП "Лужанка".

"Напередодні, 21 травня 2016 року, на пункт пропуску в «зелений коридор», заїхав легковий автомобіль марки «VW TRANSPORTER» під керуванням громадянина України.
До митного контролю громадянин надав дипломатичний паспорт, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, лист одного з посольств України, що в автомобілі перевозиться дипломатичний вантаж, який відповідно до конвенції не підлягає контролю.
Через те, що у транспортного засобу були затоновані вікна у працівників митного посту не було можливості здійснити візуальний огляд вантажу без відкриття авто. В присутності співробітників УСБУ в Закарпатській області запропоновано громадянину надати можливість здійснити візуальний огляд «VW TRANSPORTER», на що громадянин заявив, що в транспортному засобі знаходиться дипломатичний вантаж і без дозволу та присутності представника МЗС відмовляється надавати доступ.
В подальшому громадянин за усною вказівкою свого керівництва мав намір повернутися в Україну. Але прикордонники авто зупинили. В результаті транспортний засіб було направлено на поглиблений огляд.
При огляді автомобіля виявлено, що в салоні та конструктивних порожнинах правої та лівої стінок кузова автомобіля знаходять 56 890 пачок цигарок вітчизняного виробництва з акцизними марками України, а саме: 25 090 пачок «LD RED», 24 610 пачок «LD BLUE», 490 пачок «LD BLUE LIMITED», 6 700 пачок «PALL MALL LOW SMOKE SMEL».
Від надання пояснень громадянин відмовився.
Таким чином, громадянин України вчинив дії спрямовані на переміщення цигарок вітчизняного виробництва з українськими акцизними марками на загальну суму 620 911 тис. грн через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням засобів та способів, що утруднюють їх виявлення та подання документів, які містили неправдиві відомості щодо найменування вантажу що перевозилися в транспортному засобі під виглядом дипломатичного вантажу.
Наразі складено протокол про порушення митних правил, цигарки та транспортний засіб, загальною вартістю 881 084 грн, - вилучено", - йдеться в повідомленні ДФС.

Щоб було зрозуміло, то вилучення мікроавтобусу на майже мільйон гривень це ще нічого у порівнянні з тим, на яку суму вилучили цигарок. Якщо взяти по мінімум вартість пачки цигарок в Євросоюзі навіть по 5 євро, то контрабанди в дипломатичному мікроавтобусі було на 300 тисяч євро, або ж на 9 мільйонів гривень. 

Читайте також: Як в Закарпатті для перевозу контрабандних цигарок використовують коней.

МЗС повідомило, що буде виясняти, що це за дипломати попалися на контрабанді, але голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль випередив МЗС і оприлюднив інформацію навіть з прізвищами та посадами тих, хто цю контрабанду провозив.

"У суботу увечері на пункті пропуску «Лужанка», що на українсько-угорському кордоні, припинена спроба контрабанди крупної партії сигарет, яку намагалися вивезти з України під виглядом дипломатичного вантажу.
–  Водій мікроавтобуса «Фольксваген-Транспортер» із дипломатичними номерами (автомобіль належить Посольству України в Словаччині) мешканець Києва Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком Першого секретаря Посольства України в Словаччині О.Ліщишин, намагався вивезти за кордон понад п’ять із половиною тисяч блоків сигарет, –  заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. –   При цьому надав митникам і прикордонникам дипломатичний паспорт і підписаного власною дружиною листа, за яким із 21 по 24 травня мікроавтобус перевозить дипломатичний вантаж і не підлягає контролю! Коли митники, запідозривши наявність контрабанди (сигнал про сигарети дав службовий собака) почали наполягати на огляді, С.Ліщишин вчинив скандал, погрожував викликом консула і т.д. Митники зв’язалися МЗС України і після отримання дозволу огляду мікроавтобуса виявили 5 тисяч 685 блоків сигарет вартістю 620 тисяч гривень. І сигарети, і мікроавтобус вилучені.
Г.Москаль звернувся до керівництва Прикордонної служби України, СБУ та Державної фіскальної служби з проханням заохотити співробітників, які проявили принциповість і не допустили контрабанду під виглядом дипломатичного вантажу", - йдеться у повідомленні Закарпатської ОДА.

Схоже на те, що розкрито схему переправки контрабанди в Євросоюз через Закарпаття за сприяння дипломатів, які користувалися дипломатичною недоторканістю. Наступним кроком повиннна стати перевірка бази даних попередніх перетинань кордону дипломатичними мікроавтобусами, щоб зрозуміти схему.

Варто також звернути увагу на те, що дипломати України в Словаччині не перетинали українсько-словацький держкордон в Ужгороді чи Малому Березному і їхали навіть не через угорсько-український кордон в Чопі, а перетинали кордон на КПП "Лужанка". Тобто, однозначно дипломати домовлялися з конкретними співробітниками або прикордонної служби, або митниками саме на "Лужанці". Варто також зазначити, що керує консульством України в Словаччині кум нардепа Віктора Балоги мукачівець Олег Гаваші.

Як ми повідомляли, нещодавно голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль через шантаж відвоював свого начальника митниці, який, на думку Москаля, веде чесну боротьбу з контрабандою. Центральна влада прийняла ультиматум Москаля і пішла на поступки, але дала йому зрозуміти, що при Москалеві контрабанда нікуди не зникла в Закарпатті.

Тепер голова Закарпатської оДА намагається довести, що його шантаж був не даремним.

Нагадаємо також, що найгучніша так звана Мукачівська стрілянина також була пов'язана на контрабанді, тому керівництво держави і поміняло в Закарпатті силовиків і призначило головою ОДА Геннадія Москаля, щоб навести з цією проблемою порядок.

Читайте також: Чому контрабандисти оголосили війну силовикам

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com