image

Чому генерал Москаль розкритикував реформи в поліції

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль різко критикує реформи в поліції

Ось повідомлення прес-служби Закарпатської ОДА:

"Протягом 2016 року в Україні від злочинності потерпіли 444 тисячі 617 осіб, із них 187 тисяч 620 – від тяжких і особливо тяжких злочинів. При цьому від рук злочинців загинули 6 тисяч 988 чоловік, від грабунків і розбоїв потерпіли 25 тисяч 870 чоловік, від шахрайств – 38 тисяч 13 чоловік, а від крадіжок – 276 тисяч 807 чоловік.
Із загального числа осіб, що потерпіли від злочинців, 27 тисяч 823 – це люди похилого віку та інваліди 1-2 групи, 4 тисячі 838 – неповнолітні, а  2 тисячі 362 – малолітні діти та підлітки до 14 років. Іноземців, які стали об’єктами злочинців в Україні минулого року, було 2 тисячі 464, а представників засобів масової інформації – 234.
– Усе це дані офіційної статистики, яку зі зрозумілих причин ніхто не поспішає оприлюднювати, – заявляє Г.Москаль. – Наведені цифри свідчать, що такого розгулу злочинності, як зараз, в Україні не було ні в часи СРСР, ні за весь період незалежності. А причина в тому, що внаслідок недолугої реформи, проведеної пані Хатією Деканоїдзе, з МВС було повністю вимите професійне ядро досвідчених оперативників. Зараз ловити шахраїв, грабіжників, розбійників чи кишенькових крадіїв в Україні практично нікому".

Це повідомлення зовсім не стосується Закарпаття і навіть в коментарі не наводиться посада Геннадія Москаля.

Як відомо, Геннадій Москаль свого часу був на високих міліцейських посадах. У тому числі, очолював УМВС в Закарпатській області, був головним міліціонером Дніпропетровщини та Криму, заступником міністра МВС.

Після призначення Геннадія Москаля на посаду голови Закарпатської ОДА він активно допомагав створенню в області нової патрульної поліції і переконував, що  відбір в поліцію відбувається прозоро. Однак згодом щось пішло не так. Москаль навіть  не був на присязі поліцейських.

І ось зараз Геннадій Москаль активно критикує поліцію і її реформи. Як відомо, у лютому вже повинен бути новий голова Нацполіції України замість Деканоїдзе, яка пішла у відставку. Серед претендентів на голову Нацполіції і Геннадій Москаль. Багато експертів кажуть, що саме Москаль міг би бути дуже ефективним на цій посаді, адже у нього досвід роботи в органах з...1975 року. А ще він досить аполітичний і на нього важко впливати "згори", бо він знає собі ціну і його рейтинг дуже високий,

Тим не менше, серед кандидатів на голову Нацполіції є люди, які більш близькі до нинішнього міністра МВС Арсена Авакова, тому більш реальним переможцем у боротьбі за посаду голови Нацполіції є нинішній її в.о. Вадим Троян. Високі шанси і у екс-Генпрокурора Віталія Яреми, а також у нинішнього голови головуправління Нацполіції у Києві Андрія Крищенка.

Скоріше за все, гучні заяви Геннадія Москаля про провалені реформи в поліції мотивовані його боротьбою за нову посаду у поліції. Москаль не любить програвати і наразі створює інформаційний шум, який у випадку програшу боротьби за посаду голови Нацполіції можна було використати, як одну з причин поразки. Мовляв, я справедливо критикую, а таких влада не любить. В принципі, позиція правильна. Але Геннадій Москаль повинен розуміти, що ні президенту Петру Порошенку, ні нинішньому міністру МВС Арсену Авакову не потрібен непідконтрольний голова Нацполіції, тому шансів у нього не так багато. Окрім того, не важко визначити причину, яку назве керівництво поліції та держави щодо Москаля - пенсійний вік.

Василь Поляк для Prozak.info

Читайте також:  Закарпатський генерал Русин закликав відновити старі міліцейські кадри.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com