Чому люди не люблять євреїв

Чому у багатьох народах у всіх бідах звинувачують євреїв

«Если в кране нет воды, значит выпили жиды»… Ця, здавалося б, невинна жартівлива приказка має глибокий сенс. Шукаєте винуватих у глобальних бідах? Так це все жиди винуваті… На жаль, дуже часто антисемітські гасла звучать і в Закарпатті. Навіть відомі сучасні закарпатські політики подеколи звинувачують у всіх бідах євреїв. Варто хоча б почитати сторінку у мережі Facebook політика Сергія Ратушняка із його злими натяками про все зло від євреїв. І такі сентенції характерні не тільки для українців чи росіян чи інших народів, які поруч з нами. Це не є якимось пострадянським вимислом. На жаль, така думка побутує у всьому світі.

Щоправда, Сергій Ратушняк у одному зі своїх коментарів пояснював, що він не проти всіх євреїв і навіть пояснив причину нелюбові до євреїв у світі. На його думку, винуватими є не прості євреї, а євреї-олігархи. Головним чином ті, хто має вплив на світову фінансову систему. І навіть жорстокість гітлерівців до євреїв під час другої світової війни Ратушняк мотивував тим, що євреї-олігархи зруйнували фінансову систему довоєнної Німеччини, а Гітлер зробив винуватими всіх євреїв.

І все таки, чому майже у всі часи і майже у всіх народів були люди, які ненавидять євреїв. Нещодавно довелося прочитати доволі хорошу статтю Раїси Левинської на цю тему. І вона наводить кілька логічних пояснень антисемітизму.

У "Листах з землі" Марк Твен писав: "Всі народи ненавидять один одного, і всі разом вони ненавидять євреїв".

Автор взагалі вважає, що для людей природньо не любити один одного.

«Доводиться визнати, що, Господь прирік людей на чвари. Історія людства - це історія воєн. Ксенофобія - явище повсюдне. Кого найчастіше ненавидять? Та тих чужинців, які поруч. А хто жив поруч майже з усіма народами за останні 2000 років? Звичайно, євреї. Ось вам і перша відповідь: євреїв не любили, бо вони не мали ні держави, ні землі, ні армії, ні поліції, тобто ні найменшої можливості захистити себе. У сильного завжди винним є безсилий».

Дехто з християнської точки зору може сказати, що євреї зрадили Христа, тому заслуговують на те, щоб їх не любити. Але чи відомо цим людям, що й саме християнство є продуктом євреїв?

«Євреї дали світові єдиного Бога, Біблію, закон моралі на всі часи. Вони дали світу  християнство - і відмовилися від нього. Дати людству християнство і відмовитися від нього - це така образа, яка "в  християн  не має прощення». І дійсно, зараз навіть деякі християнські священики на проповідях закидають антисемітські фрази, показуючи євреїв зрадниками.

Але якщо не заглиблюватися в релігійні питання, то однією з головних світських причин нелюбові є жага євреїв до освіти.

«Євреї - це народ Книги. Люблять читати, і все тут! Пристрасть до читання завжди залучала євреїв до культури інших народів. Саме тому  "у Європі єврей найкращий європеєць, в Америці - кращий американець". І наразі це чи не головний докір, який кидають євреям юдофоби. "Російський народ принижений, - кричать антисеміти в Росії, - євреї відняли у нього культуру". Перерахувати всі блискучі єврейські імена у всіх областях людської діяльності просто немає ніякої можливості».

Філософ М. Бердяєв писав: "Є щось принизливе в тому, яка кількість геніїв серед євреїв. На це я можу сказати панам антисемітам тільки одне – самі робіть великі відкриття!"

Нещасна для євреїв схильність проникати в культуру інших народів, активно беручи участь у її розвитку, а також небачена пасіонарність у всіх сферах життя - причини антисемітизму в даний час.

Ну і ще одна причина ненависті до євреїв криється в психіці.

«Майже у кожної людини є таємні страхи і фобії, явні чи приховані вади і недоліки, вільні і невільні гріхи. Один із способів позбавлення від цих страхів і болісного невдоволення собою - витягти їх зі своєї душі, з глибини підсвідомості і голосно заявити про них, щоправда приписавши всі ці слабості не собі, а комусь іншому, кого не шкода, і зосередити на ньому всю свою ненависть. Таким об'єктом, якому приписують власні вади, споконвіку служили євреї».

Наша психіка так влаштована, що ми любимо свого ближнього за те добро, яке йому зробили, і ненавидимо за те зло, яке йому заподіяли. Маса зла, заподіяного євреям європейцями за 20 століть, так величезна, що вона сама по собі не може не стати причиною антисемітизму. Вони ненавидять євреїв за те, що задушили їх в газових камерах 6 мільйонів, тобто третину всього народу.

Європейські гуманісти, осуджуючи Ізраїль, немов говорять світові: "Подивіться, кого ми знищували! Це ж агресори! Ми були праві, а якщо Гітлер і винен, то тільки в тому, що не встиг остаточно вирішити єврейське питання".

В одному з оповідань А. Платонов описав маленького єврейського хлопчика, що пережив страшний погром. Цей хлопчик звернувся до свого російського сусіда з питанням: "Може бути, євреї дійсно такі погані люди, як про них говорять?" - І отримав відповідь: "Не треба думати дурість".

То може дійсно не варто думати дурість? Нещодавно була 70-річниця звільнення найбільшого німецького концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Інша назва - Освенцим. Він був створений в 1940 році в 60 км від Кракова, на півдні Польщі, біля міста Освенцим.

Перед тим, як звинувачувати в чомусь євреїв, вдумайтеся у ці цифри.

Освенцим був найбільшим гітлерівським концентраційним табором, що займав площу понад 500 га. Поблизу Освенціма перебувало 45 концтаборів, найбільшим з яких був табір смерті в містечку Бжезинка (німецька назва - Біркенау).

Починаючи з 1940 року, в Освенцим з окупованих територій щодня прибувало три - чотири поїзди, що привозили по 3 - 3,5 тисячі осіб. Приблизно десяту частину найбільш здорових ув'язнених залишалися в таборі в якості тимчасової робочої сили на військових заводах і як піддослідні для різного роду медичних експериментів. Решту негайно відправляли в газові камери і крематорії.

Освенцим охороняло близько 6000 есесівців. Збереглися їх анкетні дані. Три чверті мали повну середню освіту. 5% - випускники університетів з науковим ступенем. Майже 4/5 позначили себе людьми віруючими. Католиками - 42,4%; протестантами - 36,5%. Кожним 10-м з них була жінка.

З 1 мільйона 300 тисяч в'язнів Освенцима діти та підлітки до 18 років склали близько 234 000. З них - 220 000 єврейських дітей.  

У 1944 році нацисти досягли максимальної «продуктивності» - після окупації Угорщини, в Освенцим щодня доставляли 20 000 – 25 000 угорських євреїв (в рекордний день - 28 червня - було знищено 24 тис. осіб).

 

В Освенцімі існувало 5 крематорних комплексів з вбудованими газовими камерами (в яких застосовувався газ «Циклон-Б»). У квітні 1944 в допомогу крематорії була вирита яма 40 метрів в діаметрі і 2 метри глибини, яка горіла, не припиняючи свого зловісного вогню, в ній спалювали кожен день десятки тисяч людських трупів.

У другій половині січня 1945 нацисти евакуювали з Освенцима в глиб Німеччини 58000 працездатних ув'язнених. Їх гнали пішки сотні кілометрів. Тисячі в'язнів померли або були розстріляні охоронцями. У таборі залишалися лише близько 7000 слабких і хворих ув'язнених Освенцима з більш ніж 20 країн. Понад 700 з них охорона розстріляла буквально напередодні звільнення.

Коли 27 січня 1945 радянські солдати зайняли Освенцим, в частково уцілілих бараках-складах вони виявили 1 185 345 чоловічих і жіночих костюмів, 43 255 пар чоловічого та жіночого взуття. Також були виявлені тисячі кілець і золотих коронок, які йшли на переплавку, жіноче волосся - якими набивали матраци, і мука з людських кісток для суперфосфатів.

Концентраційний табір був звільнений 27 січня 1945 частинами 100-ї Львівської піхотної дивізії Червоної Армії.

Живими з пекла Освенцима 27 січня 1945 вийшли всього 6000 в'язнів.

За час існування концтабору Аушвіц-Біркенау, в його стінах загинуло близько півтора мільйона в'язнів - у газових камерах від «Циклону Б», на плацу, від голоду, холоду, побоїв, виснаження чи в результаті немислимо звірячих медичних експериментів, що проводяться лікарями СС.

Із них  -- 1 100 000 були євреями.

За що?

Орест Польовий, Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com