image

Чому мер Ужгорода не робив звіт на 100 днів у мерстві (КОМЕНТАРІ)

Чому мер Ужгорода Богдан Андріїв передумав робити звіт на 100  днів діяльності, а вирішив лише відповідати на питання

Зараз модно серед робити так звані звіти перед громадою через сто днів на посаді.

Мер Ужгорода Богдан Андріїв також оголосив про такий звіт, однак коли на анонсовану зустріч прийшли журналісти та громадські активісти, то мер раптово вирішив лише відповідати на питання. Тобто, він взагалі не мав звіту про те, чого і скільки ним зроблено.

Говорив про перейменування вулиць і якось ляпнув, що вулицю Руську не перейменують, бо вона не стосується Росії, а Київської Русі. Одним словом, інтелектом він виділявся. Щось бекав і мекав і навіть народного художника Володимира Микиту назвав письменником.

Почав щось говорити про комунальні об’єкти міста, але чомусь із наїздом на громадських активістів, мовляв, ви й не знаєте скільки всього в комунальній власності об’єктів, а щодо дерибану міського майна, то лише натякнув, ви активісти, то й контролюйте.

То чому ж Андріїв не підготував звіт? Все просто – нема про що звітувати. «Немає про що звітувати. Навіть прозорі закупівлі не запроваджені. Не зважаючи на те що рішення міської ради прийнято ще в 2015 році. Навпаки ведеться підривна робота та шукають "лазейки" яким чином надалі грабувати бюджет та ужгородців. Змінилось тільки рило у корита», - підсумував звіт мера громадський активіст Бакі Ференц.

«Нова спроба звіту мера за перші 100 днів знову не вдалася. Звіту не надав, на питання огризався. Перелік вулиць - чи не єдина конкретика. Хоча тем зачіпали багато. Та й велика частина присутніх, схоже, не надто готові до грамотного і конструктивного діалогу. Але, сподіваємося, це лише поки. Чи не єдиний позитив - міська влада починає розуміти, що громадськість спокою не дасть і бодай щось та й змусить робити. Але питання про нинішню зустріч "що це було?" лишається актуальним», - написала активіст і журналіст Алла Хаятова.

Голова Громадської ради при міськраді Олександр Пересоляк також розчарований так званим звітом мера Андріїва:

«Сьогодні відбулися громадські слухання щодо 100 днів діяльності Ужгородського міського голови та депутатів. З присутніх міський голова та усі профільні заступники. Звісно, що міській владі було що сказати про свою діяльність, однак - була велика кількість гострих запитань - використання бюджетних коштів, відкриті конкурси, відповідальність чиновників департаменту, прозорі закупівлі, стратегія розвитку міста, строки приведення історичної пам’ятки Корона у належний вигляд - на які не було отримано чітких та зрозумілих відповідей. Присутні представники громадськості була одностайні щодо недостатньої ефективності міської ради та запропонували звернути увагу на проблемні питання діяльності міста:

1. Подати позови до підрядників, які виконали роботи на користь громади неякісно (кронування дерев, ремонт доріг, стратегія розвитку міста тощо)

2. Запропонувати керівництву міста притягнути до відповідальності осіб, які причетні до проведення незаконного конкурсу із надання житлово -комунальних послуг.

3. Провести наступні громадські слухання через 100 дні», - написав Пересоляк.

Тепер ще 100 днів чекати звіту? Хоча.. Навряд чи через 100 днів щось зміниться.  Зараз мер Богдан Андріїв фактично сформував групу з людей, які допомагатимуть йому моніторити все, що погано лежить в місті. Апетит Андріїва ще той, чого варта фактична монополія на маршрутні перевезення і «розпил» 13 млн. бюджетних коштів.  І це лише початок.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com