image

Чому мішенню стихії в Закарпатті стало одне село

Чому так сталося, зо від стихії постраждало лише одне село

Вчора повідомлялося про те, що в результаті короткої, але потужної зливи постраждало село Біла Церква у Рахівському районі.

Місцеві повідомили, що злива була дійсно сильною. Таке враження, що "впала хмара", - кажуть вони.

Вже за кілька хвилин вулиці перетворилися на річки, дворогосподарства опинилися під водою, люди навіть не встигли якось оборонити свої оселі.

Рятувальники спрацювали досить оперативно. Приїхали бригади ще й сусіднього Тячівського району. Воду з дворів викачували постійно. Сталася ще одна несподіванка. Як лише відновили електроенергію, у Великому Бичкові блискавка влучила у електромережі і опівночі світло знову зникло.

Наразі, як повідомляє прес-служба ОДА, воду майже викачали, деякі дворогосподарства вичищають від мулу, електропостачання відновлене.

А тепер невеличка репліка. Безперечно, село Біла Церква є найбагатшим селом Рахівського району. Тут люди побудували величезні будинки. Можливо, не такі палаци, як в Нижній Апші, але відчувається розкіш. А тепер увага! Від самого початку стихії рятувальники повідомили, що причиною різкого підтоплення дворогосподарств та будинків стали захаращені канави та водостоки. І хочеться запитати тих власників плаців: невже ви змогли знайти гроші на те, щоб побудувати будинок у кілька поверхів, але не змогли зробити надійні канави та водостоки? Або чому хтось вважає, що порядок повинен бути лише в дворі та будинку, а те, що перед будинком нехай нікого не хвилює?

Я вкотре повторюю: саме така міщанська психологія і приводить до біди. Коли люди переймаються приватним обійстям, а сміття з нього спокійно викидають і "нічиї" канави, потічки та рівчаки. Немає сумніву, що саме за таке варварське ставлення природа відомстила найбагатшому селу Рахівського району. Знаючи психологію тих міщан можна не сумніватися, що вони ще попросять у держави компенсацію за понищені водою двори та будинки і якась жіночка з золотими зубами буде верещати в сільраді, що в неї через воду "замкнув і згорів" холодильник і нехай влада тепер компенсує втрату. 

Невже не зрозуміло, що настав час поважати природу і бути з нею в гармонії, а не використовувати для власних потреб, вирубуючи ліси і засмічуючи потічки та річки.

Генріх Розман, еколог, для Prozak.info

Читайте також: Паводок - кара закарпатцям за хамське відношення до природи

.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com