image

Чому на Закарпатті право на вивіз сміття потрібно відстоювати бунтами (ВІДЕО)

Це той випадок, коли закони взагалі не працюють

Неприбране вчасно сміття в спекотну пору може дати поштовх до поширення небезпечних інфекцій. Це відомо всім. На Закарпатті ситуація зі сміттям взагалі своєрідна. Тут люди якось не зовсім розуміють те, що сміття потрібно кудись вивозити і якось його переробляти. Маємо численні випадки, коли в гірських селах найкращими сміттєпроводами є річки та потічки. ніхто вже й не говорить про сортування чи утилізацію. 

Ми не маємо сміттєпереробних заводів, хоча інвестори раді були б поставити такі заводи. Причини проста - ставте завод, але не біля нашого села, бо прийде якийсь тупень-провокатор і почне кричати: воно нам диміти буде та воду забруднювати. І ніхто навіть не поцікавиться технічними та екологічними можливостями заводу. ось тому і скидаємо сміття до річок, або вивозимо десь за село чи місто.

Пригадується, коли за вивіз сміття відповідали комунальники.  Приїхали раз на тиждень цигани на возах з кіньми, частину сміття закинули на віз, частину залишили. Кудись це все повезли і ніхто нічим не переймався.

Аж потім прийшла компанія АВЕ і почала конструювати систему з відповідною логістикою, графіками вивозу, встановленням баків. Сміття почали прибирати. А людям дуже не хотілося за це все платити. Але порядок таки почав налагоджуватися. навіть угоди люди підписували.

То чому виникла конфліктна ситуація в Ключарках під Мукачевом? Чому сюди приплітають політику? Чому ці питання вирішувати повинні депутати? Адже є дві сторони - люди та компанія АВЕ. І між ними існує угода: одні вивозять вчасно сміття, а інші за це платять.

Але мешканці Ключарок приїхали до Мукачева блокувати компанію АВЕ, бо ця вже тривалий час не вивозить сміття з села. І кажуть селяни, що це тисне на них мер Мукачева, бо ті не хочуть створювати об'єднану громаду з Мукачевом. І йдуть на переговори якісь депутати та політики. Як таке можливо? Чому не працюють закони? Чому ігноруються угоди? Тут ніякої політики не може бути. Є приватна фірма, яка отримала гроші за вивіз сміття  і вона сміття вивозить у разі оплати. І не вивозить у разі не оплати. Якщо є якісь інші аргументи, то просто потрібно подавати до суду і вирішувати все через суд. Але у нас це чомусь не працює. Краще зібрати купку людей і піти щось там перед телекамерами блокувати. 

 

То якщо ми не можемо розібратися в такій дрібній побутовій елементарщині на місцях, то як ми можемо вимагати дотримання законів від трутнів у владних кабінетах в Києві?

Генріх Розман для Prozak.info

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com