image

Чому прокуратура відкликала звинувачення в тероризмі та бандитизмі щодо правосека Сачка

Лідера Правого Сектору Олександра Сачка важко назвати бандитом і часто йому доводилося відгороджувати своїх колег, які дійсно діяли неадекватно

Ще наприкінці травня лідер закарпатських правосеків Сашко Сачко отримав від правоохоронців підозру о скоєнні 15 злочинів. Тоді Сачко ще був доволі саркастичним і написав про це так:

«Ну ось, нарешті звершилося. Отримав офіційну подяку за довгі роки громадської й політичної праці на благо рідної Держави. У вигляді повідомлення про підозру у скоєнні 15 особливо тяжких злочинів від генеральної прокуратури.

Назвати цей "твір на вільну тему" документом" рука не піднімається. На 48 сторінках проффесіонали-прокурори жалісливо розповідають, як я, будучи організатором і керівником банди, грабував, вбивав, захоплював малолітніх заручників, очолював терористичну організацію, вчиняв опір правоохоронцям, ну і, звісно, хуліганив "з особливим цинізмом"».

Йшов час і Олександра Сачка особливо не турбували, але днями Генпрокуратура таки викликала його на допит і оголошення обвинувачення. 24 жовтня Сачка затримали і для арешту всі чекали суду. Чекали з тривогою, бо за тими статтями, які йому інкримінували, можна було сісти до в’язниці на довічний термін.

Однак вночі сталося диво. Адвокату Олександра Сачка Владиславу Добошу вдалося витягнути головного правосека Закарпаття з-за грат. "Друзі у мене нереальна новина!.. Олександр Сачко вільний! Тільки що я його забрав з ІТТ. Дякую всім! Це саме Ваша заслуга. Саме в єдності сила. P.S зранку ми у слідчого, а в 14.00 суд щодо запобіжного", - написав Владислав Добош у соцмережах.

Вже перед судом ряд народних депутатів, серед яких і закарпатець Валерій Пацкан, оголосили, що готові взяти Олександра Сачка на поруки.

Вже після того, як Сачка відпустили з ізолятору тимчасового утримання, стало зрозуміло, що сама Генпрокуратура дала задній хід. Ці здогадки підтвердилися і під час суду. Генпрокуратура відкликала звинувачення Сачка в створені терористичної організації та бандитизмі. Це були найважчі статті. І потім вже залишалися формальності, після яких Олександр Сачко був відпущений на поруки нардепів Олегу Петренку, Андрію Білецькому, Валерію Пацкану та Ігорю Мосійчуку.

І це було правильне рішення. Олександр Сачко хороший воїн і справжній патріот. На відміну від багатьох своїх соратників, відзначається інтелектом та розсудливістю. Це не та людина, яка може грабувати та мародерствувати. У цьому могли переконатися не тільки слідчі прокуратури, але й судді та представники влади.

Однак виник прецедент. Фактично Олександра Сачка звинувачували за тими ж статтями, що і його колег правосеків, які брали участь у Мукачівській бійні. Якби Генпрокуратура не відкликала звинувачення щодо бандитизму та тероризму щодо Сачка, а суд його так само відпустив на поруки, то суддям потрібно було б так само відпускати і тих правосеків, які нині очікують за гратами вердикту щодо мукачівських подій. Генпрокуратура вирішила питання доволі раціонально.

Максим Пелех для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com