Чому спецоперації силовиків на Закарпатті по викриттю нелегальних ігрових залів та АЗС є фарсом
Правоохоронці самі кришують нелегальний бізнес і мають з нього зиск
На Закарпатті вже дуже давно саме правоохоронці контролювали контрабандний бізнес на кордонах.Згодом під контроль правоохоронців перейшов і нелегальний гральний бізнес і нелегальні автозаправні станції.
Що ж сталося? З контрабандою - все в порядку. тут просто прибрали з цього бізнесу зайвих і непідконтрольних і вже формується новий "контроль" над контрабандою.
А от з гральним бізнесом та нелегальними АЗС все по-іншому.
Тривалий час громадські активісти закликали силовиків закрити нелегальні автозаправки та гральні заклади. Активісти фотографували та знімали на відео ці АЗС та гральні заклади, однак поліція вперто ігнорувала ці повідомлення. Було зрозуміло, що силовики чудово знають про ці заклади, але навіть пальцем не ворохнули, щоб діяти. Бо отримували з них щомісяця "грошову компенсацію".
А потім на розгляд Верховної Ради винесли питання про легалізацію ігрового бізнесу в Україні. І сталося диво - це питання не пройшло. Значна частина депутатів не проголосувала за це питання. І не тому, що не хочуть, щоб цей бізнес став легальним в Україні, а тому, що тисячі таких закладів, які існували нелегально, отримали ю величезну конкуренцію і ті, хто тримав дах цим нелегальним закладам, втратив би величезні гроші.
І тоді влада вирішила помститися і ультимативно наказала силовикам у щонайкоротший період закрити всі нелегальні заклади.
Тільки на Закарпатті таких закладів за два-три дні закрили понад сотню. Тобто, при бажанні силовиків, це можна було зробити вже давним давно і дуже легко, але це не робилося, аж поки не гримнув президент, який вирішив помститися за провал законопроекту у Верховній Раді щодо легалізації грального бізнесу.
Тепер про АЗС. Їх десятки по всьому Закарпаттю. Про них постійно розповідали активісти. Силовики не робили нічого. Аж поки глава уряду Гончарук та президент Зеленський не запитали нафтотрейдерів: "А чому гривея зміцнилася, а ціна на пальне не падає?". Нафтотрейдерів зібрали у кабінеті Зеленського і після короткого часу розмови всі нафтотрейдери пообіцяли знизити ціни на пальне.
Що ж сталося? Все просто - нафтотрейдери пожалілися владі, що змушені тримати ціни, бо вони сплачують великий акциз, а у той же час по всій країні існують тисячі нелегальних заправок автомобілів, які нічого не платять до бюджету і тому тримають нижчі ціни на пальне, ніж на офіційний заправках. І офіційним заправкам стає дедалі важче конкурувати з нелегалами.
І о чудо. Відразу після цієї зустрічі Зеленський та Гончарук дали команду силовикам у щонайкоротший період виявити та закрити нелегальні заправки. І силовики на Закарпатті відразу ж взялися за роботу і відрапортували - за один день закрили понад 30 автозаправок, які працювали нелегально.
Тепер ясно, що вся ця боротьба з нелегальним бізнесом є фарсом. Правоохоронці чудово роками знали про цей бізнес, але не реагували, бо самі мали з нього зиск. Тому владі потрібен інший механізм впливу на правоохоронців. Влада повинна дати команду правоохоронцям реагувати на виявлення громадянами незаконних оборудок і рапортувати про їхнє припинення.
Василь Коваль для Prozak.info