image

Чому закарпатці підтримують правоохоронців у протистоянні з правосеками

Просто всі вже втомилися від війни та безладу

Масова бійка на гірськолижному курорті «Драгобрат» і арешт після цього бійців Правого Сектору стало тим лакмусом, який повинен показати, на чиєму боці громада.

Люди у нас шанують героїв. Ніде в Світі так не проводжали в останню путь героїв, як це є в Україні, коли люди в селах та містах ставали на коліна перед домовиною з тілом героя. Ми віддаємо шану тим, хто захищає країну від агресора та окупанта, називаємо іменами загиблих вулиці, встановлюємо меморіальні дошки та обеліски.

Однак два роки війни та безладу виснажили людей. Люди хочуть нарешті жити в мирі та спокої. Але психологи попереджали, що після закінчення воєнних дій виникнуть проблеми з тими, хто пережив війну на передовій. Хто бачив багато крові і відчув багато болі. Ці люди сприймають реальність зовсім інакше.

У свою чергу експерти говорили про те, що суспільству потрібно бути готовим до часткового відлуння війни  на мирних територіях. Занадто багато зброї з фронту було провезено в тил. Перед правоохоронцями поставлене завдання – мінімізувати провокації та конфлікти.

І ось ми вже стали свідками перших випадків протистояння між учасниками бойових дій та правоохоронцями. Міліція оприлюднила відео драгобратського побоїща. Щоправда, відео було зроблено занадто вибірково. Ми чітко бачимо, що правосеки вели себе неадекватно і що у них була зброя. Більше того, міліція підкріпила до цього відео ще одне відео, на якому один із учасників драгобратського конфлікту з пістолетом вчинив дебош на АЗС в Івано-Франківській області.

Тобто, відео є явно акцентоване на те, що правосекторівці ведуть себе неадекватно і є звичайними бандитами. У той же час, на відео не видно, як веде себе інша сторона конфлікту і хто взагалі ці люди.

Вся справа в тому, що на Драгобраті озброєних правосеків «втихомирили» явно не звичайні туристи чи навіть охорона готелю, а досвідчені спецпризначенці. Правоохоронці однозначно стежили за правосеками і лише чекали провокації для їх затримання, а, можливо, були ініціаторами провокації.

За правосекторівцями стежать і зараз. За тими, кого ще не арештували, чи не приструнили. До прикладу, начальник оперативного мобільного штабу Правого Сектору Сергій Стерненко розповів, що приїхав до Ужгорода розбиратися з тим, як ведеться справа із затриманими побратимами і зробити все можливе, щоб звільнити їх з-під варти.

При цьому Стерненко каже, що він зі своїми колегами перебуває під постійним «наглядом» з боку правоохоронців. 

«Із першого ж дня за нами всіми, без винятків, ведеться зовнішнє спостереження спецслужб (скорше за все — так званий «7-й відділ» МВС). Але ведеться надзвичайно тупо та грубо.

За нами постійно катаються декілька міліцейських автівок і СБУшний бусик — весь час одні й ті ж самі.

Також ми помітили, що десь поряд постійно перебуває авто оперативного прослуховування. Якщо хто не розуміє — це машина, напічкана спецапаратурою, яка на певній відстані дозволяє оперативно слухати телефони, навіть коли ти по них не говориш. Про звичайну «прослушку» я взагалі мовчу».

Стерненко також написав, як він з побратимом «зробили селфі» з представником служби безпеки, після чого той швидко втік, коли зрозумів, що його «спалили».

Sergij-Sternenko-selfi-e1453238205816

Так, за правосекторівцями стежать щільно. В Закарпатті правоохоронці дали їм зрозуміти правосекам відразу після Мукачівських подій, що доведеться призвичаюватися до мирного життя і дотримуватися законів.

Виникає питання, чи моніторили представники правоохоронних органів настрої в суспільстві перед тим, як вступити у відкрите протистояння з правосеками та учасниками деяких добровільних батальйонів? Повинні були. Поки міліція не була впевненою, що громада в цьому протистоянні на їхньому боці, вони б не почали так активно «пресувати» правосеків та бійців добровільних батальйонів.

Людям дійсно вже набридла війна. Люди хочуть спокою і порядку. Вони не хочуть, щоб правосуддя чинили озброєні хлопці зі фронту. І ось свіжий приклад того, що у людей вже «алергія» навіть на камуфляжі і все що зв’язане з війною. У неділю вночі в селі Керецьки Свалявського району місцеві мешканці побили двох хлопців-героїв Руслана Тинкалюка та Валерія Маринця, які були учасниками столичного Євромайдану, а опісля вирушили в АТО як добровольці батальйону «Донбас». Обидва 4 місяці перебували в полоні після Іловайського котла.

p_137172_2_gallerybig

Із розповіді очевидців стає зрозуміло, що комусь із місцевих просто не сподобалося, що хлопці були у військовій формі.

Хлопців побили дуже серйозно. Їх було госпіталізовано. Міліція по цьому випадку внесла відомості в ЄРДР за попередньою правовою кваліфікацією ч.2 ст.296 „Хуліганство”.

p_137172_1_gallerybig

Таким чином, суспільство вступило в фазу озлобленості на все, що пов’язане з війною, насиллям, безладом. І саме через це громада вимагатиме від правоохоронців захисту від всього, що загрожує спокою. Навіть якщо ця загроза йде від тих героїв, які безстрашно захищали країну від зовнішнього агресора.

Степан Форкош, Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com