image

Чому закарпатець Гаваші не поборовся з МЗС за свою посаду

Колишній генконсул України в Словаччині, закарпатський чиновник Олег Гаваші міг відвоювати в МЗС свою посаду, але був інертним.

Як виявилося, наше МЗС занадто слабке, щоб бути принциповими в кадровому питанні. А, можливо, звільняти співробітників дипломатичних установ не дозволяє нинішній Закон "Про дипломатичну службу".

Ми повідомляли про те, що в Закарпатті правоохоронці затримали мікроавтобус з дипломатичними номерами, який був повністю напакований контрабандними цигарками. Водієм автобуса був Сергій Ліщишин - чоловік секретаря консульства України в Словаччині Оксани Ліщишиної. Тоді ж дипломата відкликали з роботи, а самого генконсула закарпатця Олега Гаваші звільнили з посади.

Як виявилося, Оксана Ліщишина не пошкодувала коштів на юристів, щоб зупинити процес її звільнення. Адвокати Ліщишиної переконують, що з цигарками зловили не її, а її чоловіка. А фальсифікований лист про дипломатичну пошту, виписаний від її імені, не є підставою для покарання... бо його оригіналу немає у кримінальній справі. Ми писали про містичне зникнення цього листа. донині не ясно, як так сталося, що Ліщишин зумів забрати цей лист від прикордонників. Його однозначно вчасно проконсультували юристи його дружини. Цей лист наразі існує лише як фото на мобільному телефоні прикордонника. Або через недосвідченість самого прикордонника, або Ліщишин "викупив" оригінал листа.

Так от, дипломатична контрабанда є звичним явищем. Сам Ліщишин здійснив щонайменше подібних ходок. Всі також розуміють причетність секретаря консульства Оксани Ліщишиної до цих оборудок. Але не можуть її покарати. Існуючий закон на її боці.

То чому ж так легко здався Генконсул Олег Гаваші? Dін взагалі не опирався, хоча його причетність до контрабанди не мала жодного підтвердження. Скоріше за все, Олег Гаваші був номінальним консулом. Він міг отримувати якусь частку з контрабандних оборудок своїх підлеглих, бо навряд чи мав таку хватку, яка є в Ліщишиної. Можливо ж, був у неї на гачку. У Олега Гаваші не було хороших юристів і даху в Києві. Але останнім аргументом на слабкість Гаваші було те, що від нього відмовився його колишній патрон Віктор Балога, який у соцмережах із сарказмом описав затримання дипломатичного контрабандного вантажу і "вказав" на причетність до цього Генконсула. 

А от Оксана Ліщишин так і не звільнена. А на своїй сторінці у facebook написала віршем:

"Не заглядай в чуже вікно, не заздри тим, хто більше має,

 Бо кожному із нас дано лиш те, що в бога заробляє".

І такі люди досі є обличчям України за кордоном. 

Степан Форкош для Prozak.info

 

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com