image

Чума: Мертві свині в Закарпатті

Свинська чума в Закарпатті дісталася Іршавщини. Чи контрольована ситуація

Наприкінці минулого року від африканської чуми загинули дикі свині на Виноградівщині. Тиждень тому м ертву дику свиню, яка загинула від чуми, було виявлено в мисливському господарстві Берегівщини.

 

І ось зараз мертву дику свиню виявлено на Іршавщині. 

Свинська чума не несе небезпеки людям, однак може наробити багато біди. Проблема може виникнути, якщо чума перейде на свійських свиней. Тоді санепідемслужбам доведеться винищити все поголів'я, яке могло контактувати. На Закарпатті постраждають, в першу чергу, приватні домогосподарства, бо великих ферм у нас немає.

Однак навіть виявлення чуми може мати неприємний економічний ефект - вже три країни відмовилися від експорту українських свиней. І це коштувало Україні понад мільярд гривень.

Ну і про контроль. Якось важко віриться, що санепідемслужби контролюють ситуацію. Ось випадок на Виноградівщині. "Як розповів мешканець села, директор Виноградівського держлісгоспу Василь Агій, масове захворювання свиней у Шаланках спостерігалося ще місяць тому. Всього загинуло біля тридцяти тварин. Частину з них  підібрали роми й поїли їх. А декотрі опинилися в канавах. Багато свиней господарі встигли заколоти. Різали більше, як на Різдво", - пише "Голос Карпат".

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com