image

День Валентина: чому, де і як святкують (+ ідеї подарунків)

Кохання існує щодня, хоча офіційно Днем закоханих вважають 14 лютого. Сьогодні Святий суттєво допомагає підприємцям: квіти, листівки, сувеніри, солодощі та інші речі, якими можна здивувати свою половинку продаються «на ура». Свято популярне, міцно вкоренилося у слов’янських країнах, хоча Валентин, найімовірніше, був римлянином, його послідовники намагалися побороти розпусні поганські звичаї, натомість еротичного ореола свято так і не позбулося.

Через 200 років після того, як Валентин допоміг закоханим, його подвигом почали захоплюватися, нащадки і визнали Святим. Традиція дарувати червоні троянди і «валентинки» з’явилася у XV столітті. Винахід приписують герцогу Чарльзу Орлеанському, який, борючись у в’язниці з нудьгою, складав любовні послання своїй дружині. До XVI століття «валентинки» набули великої популярності. А сьогодні «валентинки» ще й віртуальні: соцмережі й електронна пошта ряснітимуть 14 лютого червоними сердечками.

Якщо говорити про дату 14 лютого, то цього дня також вшановуємо Святих Кирила і Мефодія — покровителів усієї Європи. Цього ж дня святкуємо день десяти мучеників, другим з яких є Святий Валентин. Варто пам’ятати про те, що було два Валентини, тож сьогодні важко сказати, якого з них ми вшановуємо.

За легендою, Валентин був лікарем і священиком у війську. Він таємно вінчав солдатів з їхніми коханими, бо на той час військовослужбовцям було заборонено одружуватися. Імператор дізнався про це й наказав відтяти голову Валентинові. Тезка цього святого, за переказами, навернув на християнство дочку поганського філософа, відтак поширив віру й на цей народ. Зараз у суспільстві існує сукупний образ Валентинів, хоча символ пов’язаний в основному з коханням.

Загалом у римо-католиків є 16 Святих Валентинів і дві Святих Валентини.  1969 року покровитель закоханих був вилучений із календаря святих як такий, чию історичність взяли під сумнів. Однак в сучасних календарях РКЦ, - повідомляє Вікіпедія.

У різних країнах День Валентина має свої традиції, пише megasite.in.ua.

У Франції , в якій до питань любові завжди ставилися з належною повагою, день всіх закоханих здавна був дуже шанованим. Традиційним подарунком у цей день є коштовності. Особливістю є те, що це свято не тільки двох люблячих людей, а й усіх, кого люблять: бабусь, дідусів, друзям, знайомим. До слова, саме французи претендують на право «введення» першими у себе настільки популярних нині «валентинок». Тільки в середні століття це були не листівки, а любовні послання-чотиривірші.

В Італії цей день отримав негласну назву «солодкий», бо як італійці вважають своїм обов'язком подарувати своїй половинці солодощі.

А ось німці не дуже вписуються в загальне свято, тому як вважають Валентина покровителем психічно хворих, а не закоханих. У Німеччині традицією цього дня стала прикраса яскраво-червоними стрічками всіх психіатричних лікарень та проведення спеціальних богослужінь в каплицях.

У Данії люди посилають один одному засушені білі квіти, і «валентинки» без підпису.

Що стосується Англії , то діти не втрачають нагода отримати подарунок до свята, щось на кшталт наших колядок, коли діти ходять по будинках і виспівують пісеньки.

З добрим ранком, Валентин! 
Вітаю Вас - один, 
Два - мене Ви поздоровляйте, 
«Валентинку» мені давайте. 

В якості винагороди дітей пригощають смакотою, дають дрібні гроші «на морозиво».

Крім коханих, англійці вітають і улюблених братів наших менших, тільки от презенти їм дарують ті, яких би вихованці могли оцінити по достоїнству. Тінейджери складають зворушливі визнання і посилають своїм коханим, як адресата вказують «моєму Валентину» або «моєї Валентині». Оскільки англійці - народ традицій, то після отримання один від одного зізнань, на одяг прикріплюється якийсь знак з ім'ям коханого. Буває й так, що замість «валентинки» дарувальник отримував яблуко - символ любові і краси. Так-то ось.

У середньовічної Англії був поширений звичай: вибирати собі «Валентину». Кілька молодих людей збиралися разом, писали на шматочках пергаменту імена дівчат, складали їх у шапку і тягнули жереб. Та дівчина, ім'я якої випадало юнакові, на цілий рік ставала його "Валентиною", а він її "Валентином". «Валентин» складав своїй дівчині сонети, грав їй на лютні, всюди супроводжував, словом, поводився, як справжній лицар. Також існував звичай наряджати дітей дорослими. Діти ходили з будинку в будинок і співали пісні про святого Валентина.

А в наші дні англійці тлумачать любов досить розширено і вітають з Днем Всіх Закоханих не тільки людей, але й улюблених тварин, наприклад, коней або собак.

У Уельсі вирізали дерев'яні «ложки кохання »і дарували їх коханим 14-го лютого. Ложки прикрашалися сердечками, ключами й замковими щілинами, що означало «ти знайшов шлях до мого серця».

Спокійні поляки за краще цього дня відвідувати Познанську метрополію, де за повір'ям, спочивають мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Американці традиційно дарують цукерки у вигляді сердечка. Колись це могли дозволити собі лише заможні американці, тому як марципани містили цукор, який був у ціні. Але, з початком використання цукрових буряків, підприємливі американці освоїли виробництво карамелі. Причому останню стали офарблювати в червоно-білий колір - кольори пристрасті і чистоти. З плином часу кольорові карамельки перекочували в красиві коробочки у формі серця (адже саме там зароджується любов, а не в голові). Іншим традиційним подарунком є ??червоні троянди. За статистикою 14 лютого в хвилину на американському континенті купують близько 20 тисяч троянд!

Мабуть, найбільш оригінальне святкування Дня Святого Валентина в Японії . «Родзинкою» свята є захід під назвою «Найгучніше любовне визнання». Споруджується спеціальний поміст, куди піднімаються всі бажаючі розповісти світу про свої почуття, і по черзі вигукують визнання. Самому або найгучнішою вручають приз. Такі ось скромні японці. Інша відмінна риса - це те, що 14 лютого подарунки дарують в основному чоловікам. Всі дівчата повинні дарувати шоколадки юнакам, з якими вони просто знайомі. Раз справа непроста, то складаються цілі списки обдаровуваних! Це відбувається не тільки в молодіжному середовищі, а й у більш солідній вікової категорії. Шоколадки дарують не тільки коханій, але і, виходячи з почуття обов'язку. Такі шоколадки коштують дешево і називаються «гирі чоко». Є навіть «пресингових шоколадки»! Чоловіки не залишаються у боргу і дарують своїм обраницям, не здогадаєтеся що ... шоколадки, причому не лише 14 лютого, але і місяць тому, 14 березня. Причому, не просто шоколад, а білий, тому 14 березня іменується «Білим днем». Така ось специфіка.

Варто пам'ятати, що кохання — далеко не одноденне почуття. Кохання - наростаюче, воно має міцнішати й уникати втручання нечистого у вигляді сварок, заздрощів чи гордості. Бо тільки любов’ю пов’язані небо і земля, саме тому цей світ є упорядкованим, вважав давньогрецький вчений Піфагор. Тож 14 лютого, безсумнівно, мало для коханих, але цілком достатньо, аби вкотре нагадати про свою любов. 

 

Якщо ви все ще у роздумах, що подарувати своїй коханій половинці, пропонуємо 20 ідей до Дня всіх закоханих:
1. Напишіть коханому любовне послання. 
2. Подайте каву або сніданок у ліжко. 
3. Якщо ваша кохана на роботі, відішліть красивий букет квітів кур’єром. 
4. Парфуми, косметика, м’які іграшки — серед найтиповіших подарунків, хоча коханим у будь-якому разі буде приємно. 
5. Подаруйте активний відпочинок: стрибок з парашута, кінна прогулянка тощо. Можна прихопити з собою шампанського. Романтика забезпечена. 
6. Можна відвідати пам’ятні для вас місця: де пройшло перше побачення, перший поцілунок. Це буде приємним подарунком для вас обох. 
7. Еротичні подарунки можуть бути такими: білизна, наручники з хутром, масаж, еротична фотосесія. 
8. Жінкам даруйте прикраси, це беззаперечно хороший подарунок. 
9. Вечеря у вишуканому ресторані. 
10. День у салоні краси. 
11. Квитки на спільну подорож. 
12. Книга. Тут варіації можуть бути різними: від художнього твору до Камасутри. 
13. Не бійтеся дарувати побутову техніку для кухні, адже це значно економить час для жінки. 
14. Солодкі подарунки: торт із освідченням, цукерки, шоколадні фігурки. 
15. Серенада для коханої. 
16. Домашні улюбленці також можуть стати хорошим подарунком. 
17. Подаруйте своїй половинці велосипед. А якщо двоколісний друг буде у вас обох, то романтичні поїздки вам забезпечені. 
18. Ключі від автомобіля у подарунок також годяться. 
19. Напишіть вірша, намалюйте картину чи заспівайте пісню коханій людині. 
20. Беззаперечний оригінальний подарунок — хендмейдові речі. Якщо самостійно виготовляти не захочете, можна звернутися до ужгородських хендмейдистів. Чимало з них приймають замовлення завчасно. І тоді єдиний у своєму роді подарунок для вашої половинки буде забезпечено. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com