image

Для чого в Ужгород приїжджав ще один лобіст Акватік-Центру

Влада Ужгорода пафосно розповідала про візит до Ужгорода легендарного плавця Дениса Силантьєва. Але візит його мав на меті переконати нашу владу в будівництві Акватік-Центру на паркових землях Боздошу

Дениса Силантьєва хоч і представляли як срібного призера Олімпійських ігор та чемпіона Світу, але зараз Силантьєв є нардепом від Радикальної партії. Денис настільки активно пропагував будівництво Акватік-Центру в Ужгороді, що стало зрозуміло - Силантьєв тісно пов'язаний з функціонерами від федерації плавання і у нього є свій інтерес.

Як ми повідомляли, віце-президент Федерації плавання України Володимир Шумілін є одночасно директором фірми АТМ, яка займається будівництвом басейнів та водних комплексів. Саме ця фірма і розробила проект Акватік-Центру в Ужгороді, а депутати міськради вже й створили комунальне підприємство "Акватік-Центр Уж". 

Але досі не було зрозуміло, хто фінансуватиме сам проект. Місто хоч і створило підприємство і віддало під нього 5 гектарів паркових земель, однак у міста немає коштів на оплату фірмі АТМ таких великих коштів - 22 мільйони доларів.

Цього разу на зустрічі з Денисом Силантьєвим повідомив, що місто дає землю і відповідає за підведення комунікацій. Що стосується грошової долі, то це буде 10 відсотків від суми. Тобто, 2 мільйони доларів, або 50 мільйонів гривень. Решту суми повинні дати інвестори. 

Силантьєв пообіцяв, що буде шукати кошти через парламент, але тоді виникає питання: хто буде власником комплексу? Невже, це комунальне підприємство міста, якщо Ужгород дає лише 10%? Навряд. Перспектива така, що з часом водний комплекс буде виключно приватним і забирати собі весь прибуток. Навіть якщо в угоді буде зазначено, що частина прибутку від діяльності комплексу буде нараховуватися в бюджет міста, то можна не сумніватися, що прибуток буде просто приховуватися. А місто втратить 5 гектарів парку.

Влада ж буде переконувати, що комплекс приносить користь місту тим, що сюди приїжджає багато туристів, які десь поселяються і щось їдять. А окрім того, влада міста може домовитися про те, що в басейнах комплексу безкоштовно будуть займатися наші спортсмени та школярі.

Але вже зараз громадські активісти повинні взяти будівництво та функціонування комплексу під контроль. Якщо місто вирішило будувати Акватік-Центр на паркових землях, створило під це комунальне підприємство і готове фінансувати 10% будівництва, то Центр повинен приносити адекватний дохід місту, а не лише приватним ділкам.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com