image

Дорога до держкордону в Закарпатті – сором України (ВІДЕО)

На поштову скриньку нашого видання надійшло відео від нашого читача – лікаря Олега Ярового. Відео супроводжувалося відповідним коментарем.

Друкуємо без скорочень.

"Мені давно не було так соромно, як під час поїздки до Румунії через КПП «Дяково» у Виноградівського району Закарпатської області. І соромно мені було за свою Україну. Я ніяк не міг повірити, що їду по дорозі, яка веде в Румунію і саме цією дорогою щодня до нашої країни приїжджають із Румунії громадяни цієї країни та громадяни інших країн.

Я зняв всього одну хвилину цієї «поїздки» перед самим КПП «Дяково». Тобто, зняв маленький шматок дороги, якою заїжджають до нашої країни іноземці з Румунії.

Від всього цього мене просто бере злість. Я ненавиджу чиновників всіх рівнів, від яких залежить стан наших доріг. Це скоти і бездарі. Вони кажуть, що на ремонт доріг немає грошей, а я переконаний, що це «відмазки», просто у наших чиновників стара совкова система розподілу бюджету. Потрібно міняти пріоритети.  Мені також соромно за наших людей, які обирають собі таких чиновників і терплять їх.

Я не розумію мешканців сіл, якими йдуть такі «дороги». Було б у них хоч трішки гордості, то вони б уже повикидували таких чиновників на смітник.

А ще мені не зрозуміла позиція уряду, який у вигляді експерименту вирішив внести зміни до законодавства, які б дозволили у прикордонних областях України брати частку із грошей, які надходять у бюджети з митниць і використовувати ці гроші на ремонт доріг. У всіх прикордонних областей… крім Закарпатської. І мені відповідно соромно за наших народних депутатів від Закарпаття, які не наполягли на тому, щоб до цього списку областей внесли і Закарпатську.

Саме народні депутати повинні були запросити главу уряду Арсенія Яценюка і прокатати його «дорогою» до державного кордону України. Може б і йому стало соромно. Хоча дуже сумніваюся.

Соромно повинно бути і нашому голові ОДА Геннадію Москалю. Він повинен штурмувати центральну владу і якось навести лад з місцевими автодорівцями. А ще Москаль повинен терміново провести перевірку, яким чином його попередник Василь Губаль при тому, що закарпатські дороги гірші ніж в зоні бойових дій на Сході, зробив шикарну дорогу, яка веде до приватної кошари з вівцями на власному фермерському господарстві. 

Зізнаюся, на українській стороні я поговорив із одним громадянином Румунії, який приїхав на день в Закарпаття у своїх приватних справах. Я запитав його, що румуни думають про наші дороги, коли приїжджають сюди. Він мені сказав, що спочатку з наших доріг румуни сміялися і фотографували. Потім почали співчувати українцям. А зараз вже не звертають увагу, не сміються, і тим більше не співчувають.  «Ваші люди самі винуваті, що у вас такі дороги. Значить вас це влаштовує. Інакше б ви це не терпіли», - сказав румун.

І він має правду. А тим, хто ще гордиться Україною і кого все влаштовує, може проїхатися по «дорозі», яка є обличчям України для тисяч гостей-іноземців».

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com