image

Екс-керівниця Закарпатського інституту АПВ замішана в масштабних земельних аферах

Державну земельні ділянки, які дивним чином перейшли в приватну власність, оцінюють у майже 3 млн. доларів

Вже мало хто пригадає, що на Закарпатті при такому собі Інституті агропромислового виробництва була Закарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція. Вона знаходилася в Берегівському районі біля сіл Геча, Чома та Велика Бакта. Тривалий час директором там була Ануш Балян. При будь якій владі. І отримувала нагороди.

Однак згодом станція занепала. А Ануш Балян з 2013 року вже стала віце-президентом Національної академії аграрних наук. 

Звичайно, що дослідній станції належало багато земель. Як повідомляє портал "Стоп корупції", "списані" ділянки дослідної станції дивним чином переходять в приватні руки. 

Журналісти порталу Стоп корупції отримали документи відносно 5 ділянок площею 1,1 га в урочищі «Добросільська гора» в межах села Бене Берегівського району. Якщо врахувати, що сотка землі у цьому місці коштує 2500 доларів, то загальна вартість землі, яка з державної власності "плавно" переходять в приватну, становить 2,75 млн. доларів.

Нинішня в.о. станції звернулася до Держгеокадастру в Закарпатській області вилучити ці земельні ділянки і на це вилучення дає дозвіл Національна академія аграрних наук, як правоонаступник дослідної станції. І ці ділянки мають бути передані громадянину Федору Литинцю, який використає ці ділянки для покращення інфраструктури села. От і вся схема.

balyan_4

Передачею ділянок з держвласності у приватну опікувалася фірма СААБ, яку очолює сестра Ануш Балян Ізольда, а рішення пропередачу земель приймала Берегівська райрада, головою якої є чоловік Балян Іштван Петрушка, - йдеться в повідомленні Стоп Корупції. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com