image

Генпрокуратура розповіла подробиці про отримання хабара чиновниками закарпатського держгеокадастру. Чиновники спростовують

Історія з крупним хабарем має продовження

Ми розповідали про те, що силовики взяли на хабарі чиновників управління держгеокадастру в Закарпатській області. Чиновники ж через соцмережі казали, що ніхто нікого не брав. 

Тоді Генпрокуратура поширила більш докладну інформацію про цю справу. У повідомленні Генпрокуратури йдеться про те, що один з підприємців мав намір побудувати рекреаційний комплекс з гірськолижним витягом у Воловецькому районі.

За інформацією Генпрокуратури, він звернувся до держгеокадастру з проханням про виділення земельної ділянки під цей проект. Однак  чиновники сказали, що звичайне виділення землі є неможливим і самі запропонували схему, за якою підприємець може отримати землю. Для цього він повинен знайти декількох учасників АТО і домовитися з ними, що ніби він буде представляти їхні інтереси щодо надання їм законних земельних ділянок. 

Потім на ці ділянки змінюється їхнє цільове призначення і підприємцем викуповуються під бізнес.

Як повідомляє Генпрокуратура, за свої послуги чиновники  держгеокадастру запросили... 270 тисяч доларів. Підприємець звернувся до правоохоронців. Було проведено спецоперацію. Затримали чиновників вже на отриманні другого траншу хабара на суму 117 тисяч доларів. Щоправда, Генпрокуратура використовує слово "спільників". Чи були це власне чиновники держгеокадастру - не повідомляється.

Тим часом у обласному Держгеокадастрі кажуть, що ніхто нікого не затримував і попередили пресу про відповідальність за поширення недостовірної інформації. "Повідомляємо, що розповсюджена інформація є безпідставною та недостовірною, вказана інформація не відповідає фактичним обставинам справи,  а також несе наклепницький характер й завідомо неправдиві відомості щодо Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області та згаданих керівників  Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, які не затримані правоохоронними органами за отримання неправомірної вигоди у зазначеному розмірі та  знаходяться на свої робочих місцях", - йдеться у повідомленні управління Держгеокадастру.

При цьому у повідомленні йдеться про те, що обшуки дійсно проводяться.

Можна не сумніватися, що в держгеокадастрі сидять доволі обережні чиновники. Адже мова йде не малі суми хабарів. У таких випадках існує ціла схема запобіжних заходів, щоб не попастися в руки силовиків. 

Тепер Генпрокуратурі потрібно буде якось виходити з цієї ситуації. Свого часу Генпрокурор Юрій Луценко вже мав необережність заявити про втечу заступника мера Ужгорода Іштвана Цапа, хоча той вийшов в ефір з конференції і заявив, що нікуди не тікав.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com