image

Голова СВК Ізумрудний звинуватив директора Ужгородського коньячного заводу у рейдерському захопленні підприємства

Колишній керівник Комінвестбанку Мирослав Гісем оприлюднив офіційного листа Голови СВК "Ізумрудний" В. Бєлякова, у якому розповідається про рейдерське захоплення, а потім і знищення директором Ужгородського коньячного заводу Володимиром Гісемом підприємства СВК "Ізумрудний"

Фактично вперше оприлюднено документ, який підтверджує цю кримінальну схему.

Як виявилося, Ужгородський коньячний завод був партнером СВК "Ізумрудний" і брав у цього підприємства купаж, з якого виготовлявся ужгородський коньяк. Багаторічний купаж був багато років вистояний і на заводі в Ужгороді потрібно було його лише розлити в пляшки.

Як йдеться в листі, одного разу у 2006 році Володимир Гісем замовив велику партію купажу в "Ізумрудного". Гісем розумів, що для його виготовлення "Ізумрудному" потрібні будуть кредитні кошти і готував фінансовий зашморг для "Ізумрудного", про що керівник підприємства не догадувався.

Володимир Гісем підписав угоду з "Ізумрудним" про надання кредитних ресурсів на суму 4,5 млн. грн. "Ізумрудний" 900 тисяч від цього кредиту віддав, а решту коштів пішло на затрати по виготовленню купажу.

Однак Володимира Гісема це не цікавило. Він залишок суми у розмірі 3,6 млн. грн вніс до пайового фонду "Ізумрудного". Мовляв, можете не віддавати, але ці кошти будуть нашою долею у вашому підприємстві. Ці 3,6 млн. грн були розділені по 1,8 млн. грн пайового внеску на двох осіб - Ренату Мерзу та Дениса Мерзу. А потім ці люди, як пайовики, вже впливали на фінанси підприємства. Здавалося б, хто ці люди і чому саме їх Гісем запропонував "Ізумрудному" у якості пайовиків. Все просто, Рената Мерза є донькою Юлії Рудовою, яка була наближеною персоною до Володимира Гісема, була у спостережній раді банку і головою комісії з ліквідації Ужгородського коньячного заводу. У свою чегу, Денис Мерза є її зятем. Тобто, до схеми рейдеського захоплення "Ізумрудного" були задіяні люди виключно з оточення Володимира Гісема.

Насправді ж, почалося пограбування та знищення підприємства. Лише за 2008 рік з "Ізумрудного" було вивезено на коньячний завод до Ужгорода 82 тисяч дал купажу (фактично - коньяку) всього за 26 млн. грн. Тобто, виходить по 16 грн. за пляшку. При цьому, пляшка вже розлитого коньяку коштувала 500 грн. Тобто, Ужгородський коньячний завод заробив щонайменше 400 млн. грн. на різниці.

Директор "Ізумрудного" намагався боротися з цією несправедливістю, але тоді Володимир Гісем вже став функціонером Партії Регіонів Януковича і він почав страшний тиск на директора, численні прокурорські наскоки та податковий тиск. Гісем пустив "Ізумрудний" на банкрутство.

Директора "Ізумрудного" навіть кинули за грати, а потім він захворів та помер від інсульту. Варто окрім листа почитати і розслідування на сайті Цензор.нет, де вся ця історія  докладно описана.

Більшої ницості неможливо навіть уявити. Чого вартий хоча б цей факт: "При відсутності заборгованості СВК «Ізумрудний» по електропостачанню, чомусь завдяки діям Ужгородського коньячного заводу, було відключено кооператив від енергопостачання (03.04.2010 р. одночасно відключили 48 електролічильників). В результаті цього погинули корови, свині, птиця, а в холодильниках пропало 1,5 тон масла., що фактично привело до знищення кооперативного господарства". 

Загалом історія з "Ізумрудним" є страшним криміналом і вимагає розслідування та покарання. У ті часи Володимир Гісем був депутатом Закарпатської облради від Партії Регіонів і неможливо було уявити, щоб прокуратура якось реагувала на листи та скарги. Але справа в тому, що прокуратура і зараз не веде з цього питання жодних розслідувань. Навпаки, прокуратура порушую справи проти тих, на кого вкаже пальцем коньячний барон.

Василь Коваль для Prozak.info

Як ми повідомляли, Екс-голова Комінвестбанку звинуватив у своєму переслідуванні власного батька і оприлюднив компроментуючі документи.

Читайте також: Володимира Гісема звинувачують у прихильності до росії та путіна

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com