image

Грандіозна афера, чи мильна бульбашка від Москаля?

Скандал із земельною аферою для АТОшників має продовження

Як ми повідомляли, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль зробив доволі гучну заяву про те, що чиновники Держгеокадастру організували земельну аферу, через яку учасники АТО не можуть отримати земельні ділянки.

Суть афери просто геніальна. Ось як її описав сам Геннадій Москаль:

«Оскільки земля знаходиться поза межами населених пунктів, її виділили не міські чи сільські ради, а управління Держгеокадастру. І коли учасники АТО прийшли оформляти документи, то виявили, що ділянки продані іншим особам. Причому за дуже дивною схемою. Аферисти купили фруктові дерева, які ростуть на ділянці, а потім подали в Держгеокадастр документи, що хочуть приватизувати землю під цими деревами, які виступають об’єктами нерухомості! І Держгеокадастр дійсно визнає дерева об’єктами нерухомості, віддає землю під приватизацію і вносить про це відомості в єдиний земельний кадастр. Це повний абсурд, але так зроблено».

Москаль також додав. Що «працівник Держгеокадастру, що провів цю оборудку, втік на лікарняний, але його немає ні в лікарні, ні дома».

І дійсно убло дивно, чому на такий гучний закид немає реакції Держгеокадастру.

І ось сьогодні видання «Мукачево.нет» публікує відповідь Держгеокадастру Геннадію Москалю:

«Декілька тез до уваги Hennadii Moskal та всіх зацікавлених у "приватизації дерев у Закарпатській області":

1. Працівники Держгеокадастру не передавали земельну ділянку біля Ужгорода, про яку йшлося в інформаційних повідомленнях, жодним третім особам – ні у власність, ні у користування.

2. Ділянка вільна – учасники АТО можуть нею скористатись. М’яч на стороні Ужгородської міської ради, оскільки це землі комунальної власності і розпоряджаються ними органи місцевого самоврядування.

3. Дерева приватизувати ми не можемо (і не хочемо). Якщо навіть винести за дужки міркування здорового глузду, то реєстрацію нерухомого майна займаються органи Мін’юсту.

4. Дерева виникли по ходу історії лише тому, що колись на цій ділянці були сади державного радгосп-заводу «Ужгородський». В 2008 році Державний акт на право постійного користування землею, виданий цьому підприємству, визнаний судом недійсним, це питання закрите.

5. В разі виникнення будь-яких питань, сумнівів, потреби в уточненнях чи для перевірки інформації, що стосується діяльності Держгеокадастру та/або його територіальних органів - будь ласка, звертайтесь до нас за телефонами, що вказані на офіційному сайті. Щиро ваш, Держгеокадастр".

Фактично «Держгеокадастр» спростовує всі звинувачення.

Однак, сьогодні д прокуратура провела брифінг і підтвердила, що земельна афера таки була. Можливо, трохи іншого характеру, ніж оприлюднював Москаль, однак мова йде про багатомільйонні збитки.

Ось повідомлення прокуратури:

«Прокуратурою Закарпатської області оперативним вивченням ситуації  щодо земель, які призначалися учасникам АТО встановлено, що внаслідок протиправних дій службових осіб Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області та посадових осіб державних агропідприємств області спричинено тяжкі наслідки, що виразилось у вибутті з державної та комунальної власності значної площі земель сільсько-господарського призначення.

За цим фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364  КК України).

Прокуратурою Закарпатської області встановлено, що впродовж 2010-2015 років посадові особи Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, за попередньою змовою із службовими особами державних агропідприємств області, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, умисно, з метою отримання неправомірної вигоди на користь третіх осіб,  в порушення вимог Земельного  кодексу України,  налагодили схеми незаконного відчуження земельних ділянок комунальної та державної форми власності. Цьому передувало незаконне, без згоди органу управління державним агропромисловим підприємством – Міністерства аграрної політики України, відчуження службовими особами радгосп-заводів багаторічних насаджень (виноградники та фруктові сади) третім особам.

В окремих випадках, для реалізації злочинних намірів щодо незаконного відчуження земельних ділянок службовими особами державних агропідприємств області, посадовцями замовлялось виготовлення технічної документації по винесенню (відновленню) в натурі меж, а в процесі виготовлення   документації   державним кадастровим реєстратором у Реєстрі формувались земельні ділянки та вносились відповідні відомості щодо віднесення її до державної форми власності. Це, у свою чергу давало можливість в подальшому будь-якій особі, котрій попередньо, в порушення порядку відчуження державного майна службовцями радгосп-заводів, незаконно продано багаторічні насадження (виноградники), оформити право користування чи власності на вказані земельні ділянки під багаторічними насадженнями за сприянням службових осіб Держгеокадастру в області.          

Метою вказаної незаконної оборудки є перехід права власності чи користування земель державної або комунальної власності в обхід процедури продажу на конкурентних засадах. Водночас,  опрацювання даних публічної кадастрової карти свідчить, що частина земельних ділянок  розташовані  в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд і відповідно до вимог ст. 77, 84 Земельного кодексу України відносяться до земель оборони і надання їх у власність заборонено».

Тепер уже цілком очевидно, що крапку у цій історії може поставити тільки суд. А його рішення чекати доведеться дуже довго.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com