image

Хто стоїть за блокуванням державного кордону в Закарпатті

Акція з блокуванням державного кордону в Закарпатті спланована у Києві і добре фінансується

Чотири доби був заблокованим державний кордон на КПП «Ужгород». Люди, які блокували кордон, називали себе «пересічниками», які домагаються продовження терміну перебування автомобілів з іноземною реєстрацією на території України.

Блокування кордону створило багато незручностей для закарпатців, які активно змушені перетинати українсько-словацький кордон у бізнесових та родинних справах.

Згодом стало зрозуміло, що насправді «пересічників» серед  тих, хто блокує кордон, доволі мало. Є якісь місцеві маргінали, але кістяк складають не закарпатці. Про це повідомив і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, хоча його слова чомусь були проігноровані. Поліція вирішила не вживати жодних заходів для того, щоб забезпечити ух через кордон. Дії поліції розізлили  Геннадія Москаля і той розкритикував дії поліцейських і сказав, що, якби він очолював поліцію, то розчистив би блокаду за три хвилини.

Сьогодні на одному з центральних сайтів була інформація про те, що за блокадою кордону стоїть колишній начальник закарпатської міліції Сергій Шаранич. Автор підв’язував Шаранича до Віктора Медведчука. Ця інформація була написана доволі аматорськи, але найцікавіше те, що походила вона, скоріше за все, від СБУ, яка таки моніторила блокаду. Ця версія є абсурдною щодо намагання Сергія Шаранича влаштувати "качелі" в Закарпатті, бо це не його "профіль". Шаранич не був інтригантом чи провокатором і не "креслив схем". Це, в першу чергу, оперативник. 

Єдине, що є цікавим у згаданому матеріалі, так це те, що люди, які були найактивнішими в блокаді держкордону в Ужгороді, дійсно не є закарпатцями. Ми прослідкували за їхніми сторінками в соцмережах. Це не стихійні громадські активісти, а члени організації «Авто Євро Світ». Організація має свою символіку. Члени організації мають прапори і саме вони ініціювали автопробіг до стін влади у Києві.

Серед цих псевдо «пересічників» Олександр Чернявський з Борисполя, Петро Онойченко з Києва, киянин-юрист Петро Деруга, Андрій Реутов з «Дорожного контролю», киянин Михайло Соловйов, киянин Олег Ярошевич та інші люди, які далекі від Закарпаття і від проблем «пересічників».

Організація добре фінансується, бо навряд чи її активісти самі збирали кошти на розробку та виробництво символіки, а також на багатоденне відрядження до найзахіднішого регіону.

Ці люди виголошували лозунги щодо захисту прав «пересічників», але самі дуже далекі до цих проблем. «Пересічка» актуальна для мешканців прикордонних регіонів і жоден киянин не зміг би щоп’ять днів перетинати кордон для «пересічки».

Таким чином, версія матеріалу від СБУ, що акція з блокуванням кордону є спланованою деким у столиці і має на меті розпалити певний конфлікт в Закарпатті, виглядає правдивою. Київські заїжджі активісти так і не змогли налаштувати на свій бік закарпатців. У Закарпатті хоч і є близько 40 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією, але «пересічники» не підтримали київських організаторів блокади кордону. Можливо, саме тому вони сьогодні вирішили згорнути акцію, але щоб не виглядати лузерами , оголосили, що домоглися виділення окремої смуги для «пересічників» на українсько-словацькому кордоні. При цьому жодним словом не згадали інші КПП в Закарпатті.

Тепер цікаво буде поспостерігати за діями правоохоронців. Хто понесе відповідальність за те, що протягом чотирьох діб був заблокований державний кордон в Ужгороді?

Степан Форкош для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com