image

Хто ж бреше про дорогу до Синевирського озера

У Закарпатті скандал навколо дороги до Синевирського озера

Синевирське озеро є унікальним природним явищем, яке щороку приваблює тисячі туристів. Однак, там завжди була проблема з дорогою, що лише відлякувало потенційних туристів.

В принципі, дороги в Закарпатті до туристичних локацій майже скрізь погані. Колись була спроба відремонтувати дорогу до водоспаду Шипіт і зараз там одні ями. Бо не вкрасти на ремонті доріг у нас не можуть, а контрактів щодо відповідальності за якість ремонту у нас немає, бо це ми про Європу лише говорити вміємо.  Не краща дорога наразі в напрямку села Люта від села Костирино на Великоберезнянщині, де величезна концентрація приватних садиб та готелів. Що вже говорити про Лісарню на Мукачівщині.

Тим не менше, дорога до Синевира була окремою темою, бо тут, як відомо, на початку грудня минулого року під натиском грунту ще й завалилася опорна стіна. У травні ж цього року на ремонт дороги було виділено 8 мільйонів гривень. Зокрема, з Державного фонду регіонального розвитку виділено 7 мільйонів 200 тисяч гривень та 800 тисяч гривень — з місцевого бюджету. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль пафосно коментував цю новину і обіцяв хорошу дорогу. А вже на початку липня прес-служба Геннадія Москаля розповсюдила прес-реліз, як успішно триває ремонт дороги і супроводжувала цей прес-реліз гарними фотографіями, на яких Геннадій Москаль особисто топче новий асфальт, ніби перевіряючи його на якість. 

Але що найбільше дивувало, що Геннадій Москаль вже тоді повідомив, що завдяки хорошій дорозі кількість туристів збільшилася в кілька разів. "Зроблений ремонт уже дав результат – кількість туристів порівняно з першим півріччям минулого року збільшилася в кілька разів. Відповідно збільшилися й збори в місцеві бюджети. Якщо дозволить погода, плануємо завершити ремонт до кінця місяця",- заявив Г.Москаль.

Однак сталася халепа. Цього четверга було розповсюджено відео, на якому дорога до Синевира виглядає просто катастрофічно.

Це відео масово поширили закарпатські інтернет-видання. Звичайно ж, поширення цього відео не є на користь розвитку туризму Закарпаття. Саме це і обурило Геннадія Москаля, який вже сьогодні повідомив, що відео є звичайним "фейком", бо дорога таки відремонтована.

"Поширене 30 липня 2016 року відео з надписом «Аварийная дорога на озеро Синевир. Закарпатье 2016» насправді відзняте восени минулого року. Це видно з берегів річки, які після паводка в листопаді 2015р. були підмиті й зараз виглядають по-іншому. На ділянці дороги, яка показана на відео, вже більше місяця тому прокладено нове асфальтне покриття. 21 серпня на озері проходитиме щорічний фестиваль «На Синевир трембіти кличуть», і десятки тисяч туристів зможуть особисто впевнитися, що дорога, яка не ремонтувалася десятиліттями, зараз у хорошому стані. Тому прошу ЗМІ не поширювати відверті фальшивки, виставлені в мережу невідомо ким і з якою метою", - обурюється Москаль.

Наше видання зателефонувало кільком джерелам Міжгірського району і нам повідомляли, що частково до Синевира дійсно є нова дорога, хоча якість не дуже хороша. Але про повний ремонт говорити зарано, бо ближче до Синевира ще нічого не зроблено. Але є й позитив. Фестиваль там дійсно буде і тепер Геннадій Москаль просто змусить відповідальних чиновників зробити все, щоб до фестивалю дорога була повністю відремонтована. Бо слово ж потрібно тримати.

Тепер ще б потрібно Геннадію Москалю відвідати інші туристичні локації області і дати поштовх до ремонту доріг і там. Тоді туристичний потік дійсно виросте. Адже після анексії Криму Закарпаття стало цікавим для внутрішнього туризму і ріст відвідування нашого краю туристами від початку року склав щонайменше 20%. І потрібно зробити все для того, щоб ці відвідини не стали одноразовими через погані дороги та сервіс і туристи хотіли до нас приїжджати ще і ще.

Генріх Розман для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com