image

Ідеологічне протистояння навколо третьої школи Ужгорода (ФОТОФАКТ)

Навколо школи №3 в Ужгороді стався ідеологічний казус.

Взагалі то, якщо проаналізувати історію школи, то її будівництво було заплановане ще в 1930 році, а побудована і здана в експлуатацію вона була в 1932 році, коли наш край входив до складу Чехословацької республіки за президентства Томаша Масарика.

До 1945 року це була гімназія Масарика і лише після окупації нашого краю сталінським СРСР вона втратила це ім’я і стала російськомовною школою.

Як відомо, колишній голова Закарпатської облради Володимир Чубірко завдяки хорошим стосункам із чеським краєм Височина, домігся певної реконструкції школи. Чехи фінансували ремонт школи і побудову спортмайданчика. Тут почали поглиблено вивчати чеську мову, а на фасаді викарбували : «Ювілейна школа Масарика – 1932 рік». Тобто, виходить, що школі повернули історичну справедливість. Школі цього року  – 84 роки.

Тим не менше, біля будівлі школи встановлено рекламний білборд, на якому російською мовою написано: «70 лет третьей школе» і запрошення з цієї нагоди на ювілейний вечір до драмтеатру. Тобто актив випускників школи визнає лише радянську добу цієї школи.

Доволі цікава ситуація, бо можливо, ще є хтось живий із тих, хто закінчував школу Масарика в дорадянський період і чи запросили б таких випускників ті, хто переконанинй, що це російська радянська соціалістична школа.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com