image

Інспектор прикордонної служби на Закарпатті організував канал переправлення за кордон ухилянтів

Протиправну схему налагодив інспектор прикордонної служби – начальник одного з підрозділів. За різні суми хабарів він «гарантував» чоловікам призовного віку безперешкодний перетин державного кордону в напрямку ЄС. Для цього посадовець надавав їм інформацію про час та місце розташування прикордонних нарядів на ділянці «зеленого» кордону поза пунктами пропуску.

В середньому, вартість такої послуги чоловік оцінив в 1,5 тисячі доларів з одного «ухилянта».

У межах кримінального провадження правоохоронці затримали організатора схеми під час отримання ним неправомірної вигоди в розмірі майже 5 тисяч доларів.

Вирішується питання стосовно оголошення йому про підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Викриття злочину здійснювалося спільно з Держприкордонслужбою, Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові за процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Тим часом в області затримали чергового утікача від мобілізації разом із переправником. Обох затримали неподалік річки Тиса.

Переправник, мешканець Закарпаття, «озброївшись» приладом нічного бачення, мав намір разом зі своїм «клієнтом», мешканцем Харківщини, обійти прикордонні наряди та вказати утікачу місце, де той повинен був незаконно перетнути держрубіж. Оскільки у запропонованому місці кордон проходить руслом Тиси, закарпатець забезпечив харків’янина гідрокостюмом, а щоб той не бачив, наскільки небезпечною є затія подолання стрімкої, холодної та повноводної річки, і не відмовився її перепливати, – запевнив, що з метою уникнення небажаної зустрічі із прикордонними нарядами, перетинати державну межу необхідно у темний час доби. Свої послуги «помічник» оцінив у 3 тисячі доларів США.

За 600 метрів до кордону зловмисників затримали (на фото внизу).

news_20230105_111850_1672910330
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com