image

Канадські вогнеборці в Ужгороді: Можете розраховувати на нашу допомогу

 

18-21 травня із візитом до Ужгорода завітали представники пожежної частини м. Едмонтон, що в провінції Альберта. Обласний центр Закарпаття став останнім пунктом їхньої мандрівки Західною Україною, де вони знайомилися з роботою українських вогнеборців. Під час свого перебування в Ужгороді кандські фаєрмени відвідали Управління ДСНС України у Закарпатській області. 

Про обмін досвідом з українськими колегами, а також про гуманітарнітну допомогу українським пожежникам та медикам ми розпитали у канадських фаєрменів Кевіна Ройла та Маккензі Мандрусяка.

-  Розкажіть, будь ласка, в чому полягає ваша допомога українським пожежникам? 

- Ми займаємося забезпеченням обладнання з Канади. Для того, аби дізнатися, яке саме обладнання потрібне, ми приїжджаємо в Україну та спілкуємося з місцевими пожежниками, Ротарі-клубами і т. д. Після цього, в Канаді, ми збираємо гроші на аукціонах; а також у нас є обладнання, яке нам уже не потрібне, проте воно нове і досить хорошої якості, яке дуже знадобиться вашим пожежникам. На цей раз ми привезли спеціальну пожежну одяг, шоломи, ліхтарики. У Канаді, пожежні частини займаються не тільки гасінням вогню, але й також надають першу медичну допомогу. Тому у наших силах привезти також певні медикаменти, медичне обладнання, якого в Україні немає.

- Це ваш перший досвід з наданням гуманітарної допомоги українським пожежникам?

- Так, це наш перший досвід з наданням гуманітарної допомоги. Але щодо мене, - мовив Кевін Ройл, - то я в Україні не вперше. 4 роки тому я брав участь в Ротарійському обміні досвідом. В нашу групу входили не лише пожежники, але й поліцейські, і протягом місяця ми жили в Україні. Після попереднього візиту ми вирішили зробити щось корисне.

-  В яких інших сферах  ви допомагаєте українцям?

- Як ми вже зазначали, ми також надаємо допомогу медичній сфері різноманітними медикаментами та обладнанням.

- Скажіть, будь ласка, чи слідкує українська громада в Канаді за подіями в Україні і чи надають вони допомогу українцям.

- У нас, в Канаді, є велика українська громада, третя за чисельністю у світі (після України та Росії). Вони, безумовно, слідкують за сучасною ситуацією в Україні, слідкували за подіями Революції гідності, за тим, що відбувалося в Криму, і що відбувається сьогодні. Українці в Канаді активно співпрацюють з місцевою владою, а також з центральним урядом Канади. Спільними зусиллями були розроблені програми допомоги пораненим військовим, людям, котрі залишилися без даху над головою. Взагалі канадський уряд дуже активно спостерігає за західними регіонами України, такими як Закарпаття, Львів, Івано-Франківськ. У тісній співпраці з Ротарі-клубами було реалізовано ряд медичних проектів, насамперед по боротьбі з поліомієлітом. Спільними зусиллями було зібрано велику кількість коштів для закупівлі вакцин. Це допомогло, і зараз в Україні поліомієліту більше немає.

- Чи можуть українці надалі розраховувати на вашу допомогу?

- Так, ми прагнемо допомагати українцям у майбутньому. Також ми би хотіли, щоб цей рух був не одиничним а багаторазовим. Ми готові надавати різноманітне обладнання, тому ви можете спокійно розраховувати на нашу допомогу в майбутньому.

- Яка ваша думка щодо політичної та економічної ситуації в Україні?

- Зміна політичного пейзажу внаслідок Революції гідності та зміна уряду з проросійського на проукраїнський дуже важливі для розвитку України, як в політичному, так і в економічному сенсах. Взаємовідносини між Україною та Західною Європою і Америкою стануть міцнішими. Тісніше співробітництво із Західною Європою, США та Канадою є кращим для України, також Україна має бути менш залежною від Росії. Внаслідок цього співробітництва Україна має змогу модернізувати більшість сфер свого життя, насамперед економіку. Показники експорту та імпорту між нашими країнами мають також покращитися. Це перші кроки до модернізації України, а також зменшення її залежності від Росії Ми слідкували за тим що відбувалося в Україні протягом останніх 2,5 років, слідкуємо і за тим, що відбувається сьогодні, і сподіваємося, що всі ці процеси  дадуть позитивні плоди в майбутньому.

 

Богдан Михальчук для ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com