image

Київ не дає Закарпаттю вакцини. Дає Будапешт

Чому Міністерство охорони здоров'я ігнорує заклики влади Закарпаття терміново надати для нашої області вакцини від кору

Нас знову ігнорує Київ. Ситуація зі спалахом захворювань на кір є катастрофічною. На Тячівщині вже закрили школи на карантин. За інформацією Закарпатської ОДА, в області вже зареєстровано 300 випадків захворювання на кір. Хворі фіксуються щодня. Певний порятунок може бути лише у випадку термінової масової вакцинації. Але...

Міністерство охорони здоров'я звітує, що всі регіони забезпечені вакцинами. Можливо, дійсно вакцини є всюди. Але їх взагалі немає в Закарпатті. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль різко виступив проти популізму МОЗ. "Протягом минулого року Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) дало нам менше третини від необхідної кількості вакцини, тому ми змушені були просити її, як гуманітарну допомогу, в Угорщини. Постійно звертаємося в МОЗ із проханнями виділити Закарпаттю вакцини, а на наші звернення не приходять навіть відписки. І коли я бачу, як керівництво МОЗ говорить по телебаченню, що всі регіони забезпечені вакцинами, то відповідально заявляю – це брехня! На Закарпатті вже два тижні немає жодної вакцини від кору, а всі наші звернення в МОЗ ігноруються. Якщо, не дай Бог, в області почнуться летальні випадки, вся відповідальність про це ляже на недолуге керівництво Міністерства охорони здоров’я", - заявив Москаль.

І дійсно, коли рік тому кір насувався на Закарпаття з Румунії, Київ нам не допоміг. Руку допомоги протягнула Угорщина, яка надала 20 тисяч вакцин.

У соцмережах тема кору і вакцинації також жваво обговорюється. І закарпатці запитують: чому інші області забезпечені вакциною на 100%, а в Закарпатті її взагалі немає? Це дійсно серйозне питання. Потім у Києві будуть дивуватися, чому закарпатці лояльніші до влади Угорщини більше, ніж до влади в Україні. Відповідь очевидна.

Степан Форкош для Prozak.info

Читайте також: 

Чому так бояться кору

Календар вакцинації - коли робити щеплення

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com