image

Кому в Ужгороді потрібна істерія навколо тераси в центрі міста

Навіть дивно, що в Ужгороді чи не вперше зібрана необхідна кількість голосів електронної петиції до влади. І стосується ця петиція…тераси

Ми повідомляли про те, що в Ужгороді один із ресторанів у центрі почав встановлювати терасу. Однак цей факт викликав неймовірний резонанс. Деякі спритні депутати міськради терміново почали брати ініціативу у свої руки і «розкручувати» проблему. Так зробив і екс-в.о. мера Ужгорода Віктор Щадей. Підняв це питання і депутат від БПП Андрій Риба.

Деякі громадські активісти, які тривалий час сиділи на голодному пайку, також народили масу гнівних коментарів у соцмережах. Власник ресторану Роберт Левицький в паніці і провів термінову прес-конференцію. Каже, що все законно і все буде гарно. Тераса нікому не заважає і стоїть в пішохідній зоні, де для проходу пішоходів залишено більше ніж достатньо місця. Вдвічі більше, ніж на звичайних тротуарах.

Не допомогло. Влада міста також трошки перелякана і заступник мера Ужгорода Іштван Цап, який наразі залишився на господарстві замість Богдана Андріїва, переконує ужгородців, що якщо тераса комусь заважає, то на найближчій сесії можна прийняти питання про її демонтаж.

І дійсно дійшло до маразму – почався збір підписів за скликання позачергової сесії. І питання єдине – демонтаж тераси, яка комусь не сподобалася. Тобто, мова буде йти не про якісь нагальні соціально-економічні проблеми міста, а про звичайну терасу. Такого не було навіть тоді, коли були протести щодо приватизації «Корони» чи реконструкції площі Народної. Наразі підписи за скликання сесії збираються не зовсім активно, проте, електронна петиція до влади уже має необхідні 250 голосів.

Аж тут у соцмережах з’являються перші необережні коментарі щодо самої істерії. Необережні лише через те, що істерія досягла свого епогею і якщо хтось висловить сумнів щодо необхідності демонтажу тераси, то повстане ворогом номер один Ужгорода всіх часів. І все ж, дехто починає запитувати: а через що виникла істерія? Чому мова йде про розмежування на чорних та білих? Чому громада організовує зібрання, підписує петиції, вимагає зібрати сесію. Чому стільки бруду навколо цього питання? Адже в цій історії є лише одна логіка: порушення законодавства. Якщо є якісь порушення архітектурних норм, про це потрібно сказати і виправити ситуацію. І не варто закликати валити терасу і бити власника.

На жаль, багато ужгородців просто вказали свою некомпетентність і неосвіченість. Багато протесту було виключно емоціонального, а не аргументованого. Деякі ужгородці просто не знають, що муніципалітети багатьох країн йдуть на різні кроки задля залучення грошей з туризму. Десь не просто надають додаткові дозволи на відкриття терас, а навіть перекривають на літо вулиці, щоб ресторани могли розширити площі цих терас. Муніципалітети міняють розклади руху громадського транспорту, відтягують на більш пізній час заборону про утримання тиші, додають дозволи на встановлення невеличких сцен і навіть спокійно дозволяють на літній період піднімати ціни на послуги та товари.

Звичайно, що у багатьом мешканцям багатьох країн це не подобається. Але, зрештою, всі бачать позитивний результат від залучення туризму. Всі розуміють, що це тимчасово і це потрібно. Більшість пішохідних зон у всіх європейських містах перетворюються на суцільну терасу. І ті ж таки ужгородці з радістю просиджують на них немалі гроші під час своїх відпусток. То виникає питання: кому потрібна ця істерія навколо тимчасової літньої тераси ресторану? Потрібна деяким місцевим політикам, які тільки й шукають приводу для зайвого піару. І використовують ці політики найбільш недолугих крикунів, які, можливо, в тому ж таки центрі міста бувають раз на місяць.

У мене чітка позиція навколо цього питання: якщо допущено якісь порушення – виправити їх. Все повинно бути виключно в рамках закону. А петиції чи збори підписів у цій ситуації є зайвими. Ще б референдум провели, якщо немає що робити і чим перейматися…

Ростислав Рубіш для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com