image

Корупційний скандал на Закарпатті: Словаччина з незрозумілих причин визнає довідки лише однієї лабораторії

Цілком очевидний підкуп чиновників від медицини керівництвом однієї з лабораторій Закарпаття 

Як ми повідомляли, вже з 1 червня Словаччина відкрила всі пункти пропуску на держкордоні для в'їзду громадян України.

Щоправда, є певні вимоги для в'їзду. Одна з них - довідка з негативним тестом ПЛР на коронавірус.

Видання rionews.com.ua повідомило про те, що сотні закарпатських заробітчан виконали умови і зробили тести у верифікованих Центром громадського здоров'я України лабораторних центрах Закарпаття, однак Словаччина несподівано внесла в список лабораторій, з довідками яких можна заїхати в Словаччину, лише одну закарпатську лабораторію - Астра-Діа. Щоправда, разом з Астра-Діа зазначено і медичний центр Превеншн, але центр Превеншн не має власної лабораторії, а проводить тести у тій таки Астра-Діа.

Видання rionews повідомляє, що заробітчани обурилися цим рішенням Словаччини, бо заплатили немалі гроші за проведення тестів у офіційних верифікованих лабораторіях. Більше того, ряд лабораторій має набагато кращу лабораторну техніку і мають кращу репутацію, ніж Астра-Діа. 

У матеріалі також зазначається, що Словаччина не внесла у список лабораторію клініки, яка має 70% словацького капіталу (скоріше за все, мова йде про клініку Гемомедика).

Нам також відомо, що у обласному Центрі громадського здоров'я вже також обурюються рішенням Словаччини, бо Словаччина не приймає довідки навіть офіційної державної лабораторії ЦГЗ.

Видання rionews.com.ua пообіцяло оприлюднити офіційні відповіді від Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді та ЦГЗ України про принципи відбору, але вже цілком очевидно, що в один з київських кабінетів занесли певну суму винагороди за те, щоб мати ексклюзивне право на довідки для заробітчан. Цією справою повинна займатися прокуратура. 

Видання rionews.com.ua надало список лабораторій, які були визначені Словаччиною. 

unnamed (7)
  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com