М. Білецький: Неймовірно надихає бачити, як пані Зузана Кссціно повертає діткам радість руху, а заодно і життя
<p><b>За ініціативи радника прем’єр-міністра Словаччини з питань транскордонного&nbsp;співробітництва Едуарда Бураша до Закарпатського обласного будинку дитини в&nbsp;Сваляві вже неодноразово привозили гуманітарну допомогу зі Словаччини. Але&nbsp;окрім гуманітарної допомоги сюди навідується висококваліфікований фізіотерапевт&nbsp;</b><b>зі Словаччини Зузана Касціно. Її терапія для наших діток просто безцінна.</b></p>
Цієї середи відбувся черговий візит і ось що з цього приводу написав перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький:
«Сьогодні з нашими словацькими партнерами мав нагоду відвідати Обласний будинок дитини у місті Свалява. У закладі проживають 97 дітей. Деякі з них - сироти, позбавлені батьківського піклування, деякі тут перебувають за заявкою батьків. 34 дитини - евакуйовані зі Спеціалізованого будинку дитини м. Біла Церква.
Їх об’єднує те, що всі вони потребують реабілітації та корекції порушень розвитку, навчання основним соціальним і побутовим навичкам, створення передумов для успішної інтеграції в суспільство.
І в цьому прагне діткам допомогти висококваліфікований фізіотерапевт зі Словаччини Зузана Касціно. Вона раз на місяць приїздить у Сваляву, аби тиждень попрацювати із вихованцями закладу, подарувати їм радість руху, можливість навчитись чомусь самостійно, розвиватись і досягати результатів. Її робота базується на застосуванні передових методик у галузі фізіотерапії. Зокрема, лікар використовує методи Вацлава Войти для допомоги дітям, які народилися передчасно або з інших причин мають затримку розвитку, нейророзвивальну терапію Берта Бобата, костюм-павук для реабілітаційних вправ, завдяки яким дитина може відпрацьовувати правильні рухи стоячи, у русі або лежачи на реабілітаційному столі, та багато інших.
Результати її роботи вражаючі. І ми мали можливість переконатися в цьому на власні очі.
Неймовірно надихає бачити, як пані Зузана повертає діткам радість руху, а заодно і життя.
Зараз у закладі є гостра потреба облаштувати сенсорну кімнату, оснащену спеціалізованим обладнанням для стимуляції систем сприйняття. Як стимулятор на органи чуття використовують звуки, світло і колір, запахи, масажні поверхні. Робота у такому приміщенні допоможе лікувати дітей з аутизмом, психологічними та сенсорними розладами.
Вдячні словацьким партнерам за таку ініціативу. Ми ж, зі свого боку, будемо допомагати і робити все, що від нас залежить, аби в Обласному будинку дитини продовжували допомагати вихованцям з вадами розвитку».