image

Мер Кошице: Ужгород стане для словаків ще ближчим

Бліц-інтерв'ю мера словацького міста Кошице Ріхарда Раші виданню Prozak.info

Ріхард Раші давав нам інтерв'ю трохи менше року тому. Тоді він був в Ужгороді вперше після 5-річної перерви. Зараз мер Кошице вже залюбки їде до нашого міста і з приємністю зазначає, що співпраця між містами-побратимами Кошице та Ужгородом поглиблюється.

- Пане Раші, сьогодні ви зустрічалися з мером Ужгорода Богданом Андріївим. Про що домовлялися. 

- Це була виключно ділова зустріч. У нас великі можливості для співпраці. Цього разу ми домовлялися про те, щоб представники муніципальної поліції Ужгорода змогли приїхати в Кошице і перейняти досвід від наших муніципалів. Гадаю, це може бути взаємно корисна зустріч. 

Окрім того, ми багато говорили про співпрацю між вищими навчальними закладами наших міст. Було й багато інших тем.

- З вами на зустрічі був і головний організатор Днів України в Кошице пан Едуард Бураш. Йшла мова і про участь Ужгорода на цих Днях?

- Так. Цей рік особливий. У нас ювілей - 25 років з підписання угоди про побратимство між Ужгородом та Кошице. Саме 16 січня 1993 року ця угода була підписана. Ми домовилися з мером Ужгорода паном Андріївим, що цього разу в рамках Днів України в Словаччині Ужгород буде мати не просто свою презентацію, а це будуть власне Дні Ужгорода в Кошице. 

Мер пообіцяв, що Ужгород дійсно буде щонайширше представлений в Кошице. Бізнесмени візьмуть участь у бізнес-форумі, де можна буде знайти партнерів. будуть представлені культурно-мистецькі колективи, будуть спортсмени. Відкрию таємницю, Ужгородська галерея Ілько підготує виставки ужгородських митців, а що саме виставлятиметься - сюрприз. А ще ужгородські ресторації будуть представляти особливості закарпатської гастрономії.

Одним словом, з паном мером Ужгорода домовлено, що цього року на Днях України в Кошице, які відбудуться з 19 по 26 квітня, Ужгород представить дуже цікаву програму і Ужгород стане для словаків ще ближчим.

26993301_1585482391497708_6696945739512745232_n

- Пане Ріхард, як закінчило рік місто Кошице? Чи не було спаду?

- Можливо, був невеличкий спад, але не критичний. Справа в тому, що в місті наразі йде потужна реконструкція комунікацій та транспорту, що потребує значних фінансових вкладень. Хтось може нарікати, що місто перерите, але ми реалізовуємо доволі дорогий проект реконструкції трамвайних шляхів. Цей проект незабаром закінчиться і мешканці міста відчують комфорт від перевезень. Окрім того, у нас реконструкція стадіону та тенісних кортів і багато чого іншого. 

- Ще не так давно Кошице було культурною столицею Європи, потім спортивною столицею. На що ще можна очікувати?

Наразі ми в очікуванні крупної спортивної події - у 2019 році в Кошице пройдуть фінальні ігри Чемпіонату світу з хокею. Ми очікуємо тисячі туристів-вболівальників. Ну а в 2021 році в Кошице відбудеться літня олімпіада молоді. До нас приїде понад 4000 людей зі всього світу.  Нудьгувати не доводиться (посміхається).

- Нещодавно у Кошице були якісь скандали з паркуванням. Що сталося насправді?

- Сталося так, що ще з соціалістичних часів, коли будувалися багатоповерхівки, були свої нормативи щодо облаштування місць для паркування для автомобілів. Тобто, нормою було один автомобіль на три родини і, відповідно, з таких розрахунків і будувалися паркувальні місця. А зараз ми маємо так, що в однієї родини може бути три автомобіля. Паркувальних місць не вистачає. І так сталося, що на паркувальних місцях біля житлових будинків паркувалися автомобілі з різних фірм та підприємств, які були поруч. Ми вирішили, що паркуватися біля житлових будинків повинні лише мешканці цих будинків. Бо часто бувало так, що людина приїде додому з роботи і не має де припаркувати своє авто. 

Звичайно, що таке наше рішення не всім сподобалося і було багато критики і скандалів. Зрештою, я не виключаю, що саме паркувальна реформа могла коштувати мені програшу на виборах губернатора. Але я досі впевнений, що наше рішення було правильним.

- До речі, на виборах губернатора також був скандал. Відомо, що ваш конкурент переміг з мізерним відривом...

- Щодо виборів губернатора, куди я нещодавно балотувався, то тут ще багато запитань і я би не поспішав робити якісь висновки. Результатами виборів займається наразі поліція. Адже відрив мого конкурента становить всього 800 голосів, при цьому вже достовірно відомо, що 11 тисяч голосів визнано сфальшованими. Тому, я не виключаю, що результат може бути змінено. Але тим не менше, я наразі більше концентрую свою увагу на роботі напосаді мера Кошице та парламентській діяльності.

Ігор Рущанський для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com