image

Митники та Москаль жорстко відповіли лісівникам

Закарпатські митники а потім і голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль жорстко відповіли на закид лісівників щодо збитків галузі через простоювання вагонів з деревиною

Як ми повідомляли, Держлісагентство звинуватило митників та владу Закарпаття в тому, що через них на кордоні заблоковано 182 вагони з паливною деревиною, яка повинна йти за кордон. Через це бюджет недоотримав 15 мільйонів гривень Не виключені штрафні санкції від імпортерів. 

Звинувачення лісівників не залишилося без уваги. Спочатку відреагували митники. Щоправда, їхня реакція була більше схожа на бюрократичну відписку. 

"Наразі у зоні діяльності Закарпатської митниці ДФС на випуск за межі митної території України у пунктах пропуску «Павлове», «Дякове» та «Чоп» знаходяться 182 вагони з вантажем «деревина паливна…» (товарна позиція 4401).

За результатами попереднього аналізу інформації, що міститься у поданих до митного контролю та митного оформлення деклараціях у режимі «експорт», товар задекларований, як деревина паливна.

Однак, є випадки, які суперечать Поясненням до товарної позиції 4401 згідно з УКТ ЗЕД, коли товари можуть бути віднесені до товарної позиції 4403 згідно з УКТ ЗЕД, які, в свою чергу, підпадають під тимчасову заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді.

Закарпатською митницею ДФС вже складено два протоколи про порушення митних правил, в яких зафіксовані розбіжності щодо ваги товару, його сорту, породи та класифікації. З початку 2016 року митницею зафіксовано непоодинокі випадки порушень митних правил при експорті лісо та пиломатеріалів, складено 22 протоколи про порушення митних правил", - написали закарпатські митники.

Потім йшло тлумаченя того, чим відрізняється ділова деревина від паливної. 

А от реакція голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля була більш жорсткою та емоційною.

"Аналіз діяльності деревообробних фірм із Австрії, Чехії, Словаччини, Угорщини та Румунії, які закуповують деревину в Україні, показав, що паливною деревиною практично ніхто з них не займається.
– Ми відправили офіційні запити на закордонні фірми, які закуповують ліс в Україні, з проханням роз’яснити, якого типу деревину вони використовують у своїй роботі, – заявляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. –  Це ті фірми, що очікують близько 200 залізничних вагонів із лісом, які були завантажені й оформлені митницями в інших областях України, але застрягли на Закарпатті через явні порушення і невідповідність декларованого товару реальному. Поки що надійшло кілька відповідей, а щодо інших фірм, то ми з’ясували їхню діяльність із відкритих джерел.

І ось що виявилося. З усіх фірм (а це комерційні деревообробні структури Словаччини, Угорщини, Чехії, Австрії та Румунії) тільки одна словацька реалізує деревину паливну (дрова) з листяних порід берези. При цьому чітко вказані розміри дров – довжина 33 см, діаметр від 8 до 16 см, розколоті. Усі інші фірми використовують деревину для конструктивних виробів та армування конструкцій, виготовлення целюлози чи паперових пакувальних виробів, компонентів засобів гігієни, клеєного брусу, дерев’яних панелей, заготовок для паркету, меблевої промисловості тощо.
Тобто абсолютна більшість фірм закуповують в Україні під виглядом «паливної деревини» кругляк, який за кордоном дивовижним чином перетворюється на технічну та ділову деревину, заборонену для експорту українським законодавством.

Надаємо фото вагонів із «паливною деревиною», яку наше Держагентство лісових ресурсів відправляє за кордон. Хто повірить, що цей здоровий кругляк є паливною деревиною? Це відверта фальсифікація і обкрадання держави. І коли в Держагентстві говорять про 15 мільйонів гривень збитків через те, що ми не пропускаємо ці «дрова» за кордон, то в мене питання – а скільки збитків зазнає держава від варварської вирубки лісу й вивезення його за кордон під виглядом паливної деревини? До речі, один із отримувачів українського лісу – компанія Wood source із Чехії – навіть не приховує, що є фірмою з російським капіталом і російськими власниками. Тобто заради вигоди Держагентство лісових ресурсів торгує українським лісом із фірмою країни-агресора, а коли ми намагаємося завадити цьому через явні порушення законодавства, починає кричати про збитки!", - цитує Геннадія Москаля прес-служба Закарпатської ОДА.

Читайте також: Шантаж Москаля і розпад владної коаліції в Закарпатській облраді.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com