image

Москаль: Смерть 5-ти поліцейських на Київщині - через бардах у реформах поліції (ВІДЕО)

5 поліцейських загинули в результаті перестрілки між собою в селищі Княжичі Київської області. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль каже, що це через бардак у реформах поліції

Про трагічну перестрілку на Київщині написав радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

"Цієї ночі в селищі Княжичі Броварського району сталася жахлива трагедія, в результаті якої загинули 5 співробітників поліції", - повідомив він.

За його словами, співробітники карного розшуку поліції Києва працювали над затриманням небезпечної банди грабіжників.

В ніч на 4 грудня співробітники карного розшуку отримали оперативну інформацію про те, що чергове пограбування може відбутися в селищі Княжичі.

Туди виїхала група затримання карного розшуку та спецпідрозділу КОРД.

На одній з вулиць селища Княжичі в споруджуваному приватному будинку були розміщені поліцейські розвідники, завдання яких полягало в тому, щоб стежити за обстановкою і подати команду на затримання злочинців.

Планувалося, що затримання банди грабіжників відбудеться в момент спроби здійснення злочинного задуму.

Проте в цей час в одному з сусідніх будинків в автоматичному режимі спрацювала охоронна сигналізація.

На місце прибув наряд поліцейської служби охорони, який помітив і затримав двох поліцейських-розвідників.

У той же час група захоплення вирішила, що співробітники розвідки були захоплені злочинцями, які їх виявили, і виїхали на мікроавтобусі на вулицю, де відбулося затримання.

Далі між співробітниками поліції охорони і групою спецназу сталася перестрілка.

Загинули двоє співробітників державної служби охорони, двоє поліцейських, розвідників і співробітник спецпідрозділу КОРД, який входив у групу захоплення.

Бандити почули стрілянину і втекли, але, зі слів Геращенка, були впіймані біля Києва.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль дав коментар телеканалу "112" з цього приводу і розкритикував реформу поліції.

 

– Як працівник органів внутрішніх справ із 37-річним досвідом роботи, не можу промовчати про трагедію в Княжичах, внаслідок якої загинули п’ятеро правоохоронців, – заявляє Геннадій Москаль. – За свою довгу кар’єру я планував і проводив дуже багато спецоперацій зі знешкодження небезпечних озброєних злочинців. І горджуся тим, що не допустив жодного випадку, щоб хтось із моїх підлеглих чи затриманих загинув. Більше того – за всю історію існування МВС України не пригадую жодного випадку, коли загинула одразу така кількість правоохоронців. І головне – не від рук озброєних злочинців, а в результаті перестрілки між собою. Висловлюю щире співчуття рідним і близьким загиблих…
А тепер скажу, як професіонал.
Про те, що в Київській області діє банда озброєних злочинців, які «чистять» будинки заможних громадян, відомо вже більше двох років. Для знешкодження банди має готуватися спеціальна операція із планом, де все розписано по пунктах. Я сам неодноразово писав такий план, особисто виїжджав на місце і вивчав усі деталі, щоб не допустити якихось трагічних випадковостей. Перед проведенням спецоперації мав бути створений штаб під керівництвом начальника обласної поліції або його заступника, який відповідає за кримінальний блок. Штаб цілодобово відслідковує хід операції й реагує на виклики, які не були передбачені планом. Цей штаб мав знати, що в будинку по сусідству спрацювала сигналізація, і на місце виїхала поліція охорони (колишня Держслужба охорони). І негайно попередити як керівництво поліції охорони про те, що в поблизу готується спецоперація карного розшуку, так і своїх оперативників, що зараз на місці з’явиться поліція охорони.
Тепер у мене питання – чи вчив хтось поліцейських проводити спецоперації із затримання озброєних злочинців? Чи був написаний план спецоперації? Чи створили штаб, який відслідковував хід проведення операції? Чи знав штаб, що в Княжичі виїхала поліція охорони? І чи попередив про це своїх оперативників, щоб не допустити трагічної перестрілки? Відповідь на ці питання має дати Генпрокуратура в ході розслідування трагедії, але я на 99,9 відсотків упевнений – не було ні плану спецоперації, ні самого штабу!
Трагедія сталася через відсутність координації дій правоохоронців із різних структур.
Поліція охорони не підпорядковується поліції Київської області, яка мала готувати спецоперацію, а підпорядковується напрямку МВС (до речі, так само, як і багато інших підрозділів, які раніше діяли в одній системі координат). Тому коли хлопці з охорони виїхали до будинку, де спрацювала сигналізація, вони не знали, що поблизу засіли оперативники, які чекають озброєних бандитів. А оперативники не знали про поліцію охорони. Це розбалансування служб зроблено в ході «реформи поліції». Єдиний керівний центр МВС зруйновано, професіоналів, які мали величезний досвід оперативної роботи, вигнали, бо вони не пройшли так звану атестацію, а на їх місце набрали недосвідчених людей, які не можуть професійно спланувати спецоперацію й кидають під кулі своїх підлеглих. І знаєте, що найсумніше? Що «реформатори», які розвалили професійне ядро міліції (яка б вона не була, але таких випадків за всю її історію не було!) пішли з посад, а дехто навіть утік з України. А ми зараз маємо наслідки їхньої роботи!
Я ще раз висловлюю щире співчуття рідним і близьким хлопців, які загинули в Княжичах через дрімучий непрофесіоналізм свого керівництва.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com